- 15%

Vitabiotics – Wellteen Her Plus

Original price was: 2,000 Lekë.Current price is: 1,700 Lekë.

Suplement i avancuar për adoleshente dhe femra të reja (13-19 vjeç)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Suplement i avancuar për adoleshente dhe femra të reja

Në ditët e sotme të rinjtë kanë një jetesë më të vrullshme, me jetë sociale të ngarkuar, netë të vona dhe mëngjese të hershme, studime dhe sporte. Sigurimi i një dietë të shëndetshme dhe të balancuar është thelbësore por nuk është prioritet në një stil jete si i adoleshentëve.

Wellteen Her ështe zhvilluar veçanërisht për adoleshentet dhe femrat e reja të moshës 13-19 vjeç, duke ofruar një gamë të gjerë të vitaminave, mineraleve, Co-Q10, L-Carnitine, ekstrakt të farave të rrushit dhe ekstrakt boronice plus një kapsulë Omega-3. Omega-3 siguon DHA e cila ndihmon në një funksionim të mirë të trurit.

Adoleshentët dhe dieta

Një marrje e mirë ushqimore gjatë adoleshencës ndihmon në krijimin e një shëndeti afatgjatë. Adoleshentët kanë nevojë të kenë vitamina dhe minerale të nevojshme për të siguruar zhvillim të shendetshëm gjatë periudhës së rritjes, plus ato kalojnë ndryshime të mëdha fizike dhe psikologjike në trupat e tyre. Këto vite janë më të rëndesishmet në ndryshimet hormonale, dhe patjetër stresi emocional.

Shëndeti i femrës

Wellteen Her Plus është një formulë e balancuar me kujdes që ndihmon në vitalitet dhe mirëqënie. Ajo siguron vitaminën B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal. Ajo gjithashtu përfshin hekur që kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Statistikat tregojnë që dieta e adoleshentëve është e ulët në shumë vitamina përfshirë hekurin. Kjo është veçanërisht e vërtetë për femrat e reja pasi hekuri bëhet edhe më i rëndësishëm gjatë pubertetit, kur nis cikli menstrual.

Shikimi dhe funksioni i trurit

Wellteen Her Plus siguron kapsula Omega-3 EPA/DHA. Vaji i peshkut me përqendrim të lartë Omega-3 siguron DHA (Docosahexaenoic acid) që kontribuon në një funksionim të mirë të trurit dhe shikimit. I prodhuar me standartet më të larta, duke përdorur distilimin molekular të avancuar për një pastërti të shtuar.

Wellteen Him përfshin zinkun, hekur, jod që kontribuon në një funksionim normal konjitiv, ndërkohë që acidi pantotenik ndihmon në një performancë të mirë mendore duke ndihmuar në përqendrim gjatë kohës së studimit. Hekuri ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës si dhe kontribuon në transportin e oksigjenit në trup.

Reduktimi i lodhjes dhe rritja e imunitetit

Studimet, sportet dhe një jetë sociale e zënë ka koston e vet. Wellteen Him përfshin vitaminat B6, B12 dhe vitamina C  të cilat kontribuojnë në një nivel energjitik normal dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

Një gamë nutrientësh përfshirë zinkun, selenium, hekur, acid folik, vitaminat B6 & B12 dhe vitamina D ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Wellteen Him ofron një nivel efektiv të vitaminës D me 800UI (20µg) në formën e preferuar D3. Vitamina C gjithashtu ndihmon në rritjen e imunitetit gjatë dhe pas aktivitetit fizik që është shumë i rëndësishëm për ato që merren me sport.

Shëndeti i kockave

Kërkimet shëndetësore tregojnë që edhe një periudhë e shkurtër e një dietë shumë strikte gjatë viteve të adoleshencës mund të çojnë në uljen e densitetit të kockës, që mund të japin kocka të dobëta në moshë më të vonë. Midis moshës 12-17, përcaktohet deri në 90% e kockave të të rriturve, kështu që kjo nuk është koha për të kufizuar marrjen e kalciumit ose vitaminës D të cilat ndihmojnë në shëndetin e kockave.

Wellteen Her përfshin vitaminë D dhe minerale si magnezium dhe zink që kontribuojnë në një shëndet të mirë të kockave. Vitamina D gjithashtu ndihmon trupin të përthithë kalciumin.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e një tablete dhe një kapsule në dite me vaktin tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e duhur ditore. Mos e merrni me stomak bosh.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Wellteen nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellteen

Mosha

12+

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

28 Tableta + 28 Kapsula

Vitamin and mineral tablets with botanical extracts and Omega-3 capsules for teenagers and young women.


Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 50 mg
Cranberry Extract 100 mg
   Produced from 2.5 g cranberries
Co-enzyme Q10 2 mg
Grapeseed Extract (95% Proanthocyanidins) 15 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Silicon 30 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 8 mg a-TE 67
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 6 mg 545
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 75 µg 150
Pantothenic Acid 6 mg 100
Magnesium 94 mg 25
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 55 µg 100
Chromium 50 µg 125
Iodine 150 µg 100

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Ingredients

Bulking Agents: Maltodextrin &
Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Silicon Dioxide, L-Carnitine Tartrate, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Grape Seed Extract, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprylic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium
Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch,
Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol & Sodium Ascorbate, Corn Starch, Glucose Syrup),Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin D3 (Acacia, Sucrose, Starch, Medium Chain Triglycerides, Anti-Oxidant: DL-Alpha Tocopherol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Manganese Sulphate, Cranberry Extract, Riboflavin, Copper Sulphate, Co-Enzyme
Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.


Nutritional Information Av. per Capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 540 mg
   Providing:
   EPA (Eicosapentaenoic acid) 180 mg
   DHA (Docosahexaenoic acid) 120 mg
Vitamin E 5.5 mg a-TE 46

*NRV – Nutrient Reference Value, µg – microgram, mg – milligram, IU – International Units

Ingredients

Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Orange Flavouring), Vitamin E (as D-Alpha Tocopherol) (from Soya). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellteen Her Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART