- 15%

Vitabiotics – Wellman Prostate

Original price was: 4,000 Lekë.Current price is: 3,400 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Wellman Prostate ofron një kombinim të avancuar të nutrientëve bio-aktivë, të formuluar për të ndihmuar shëndetin e gjithanshëm të meshkujve, me nutrientë specifik për shëndetin normal të sistemit riprodhues.

Kjo formulë përmban Prostene, një kompleks i patentuar që përmban Betasitosterol, Ekstrakt të farave të Kungullit, Ekstrakt nga Soja, Alpha Lipoic Acid, Saw Palmetto dhe Lycopene.

Zinku dhe shëndeti mashkullor

Wellman Prostate kombinon një numër antioksidantësh, vitaminash dhe aminoacidesh. Zinku kontribuon në shëndetin normal të sistemit riprodhues të meshkujve dhe në mirëmbajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak. Niveli total i zinkut në prostatë është 10 herë më i madh se në indet e tjera të buta. Zinku dhe vitamina E dhe C kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, një aspekt që duhet të mbahet në konsideratë me kalimin e viteve tek meshkujt.

Wellman Prostate gjithashtu përmban vitaminë B6 e cila kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe selenium që ndihmon në procesin e spermatogjenezës.

Nivelet e larta të kafeinës, duhanpirja, stresi dhe konsumi i pijeve alkolike sjellin humbje të sasive të zinkut në organizëm. Gjithashtu konsumimi i një diete të lartë në fibra mund të pengojë përthithjen e këtij minerali të rëndësishëm.

Mbështetja e sistemit imunitar

Wellman Prostate përmban vitaminë C, D, B6 dhe B12 të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. Mbështetëse të sistemit imunitar në këtë formulim janë Alpha Lipoic Acid, çaji jeshil, Citrus Bioflavonoids, and karrotenoidet natyrore.

Shëndet dhe vitalitet i gjithanshëm

Wellman Prostate përmban vitaminë B6 dhe tiaminë (vit. B1), bakër dhe hekur të cilat ndihmojnë në çlirimin normal të energjisë. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik gjithashtu kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut. Hekuri së bashku me qelizat e kuqe të gjakut formojnë hemoglobinën e cila bën transportin e oksigjenit në gjak (përfshirë dhe në prostatë).

Udhëzime mbi përdorimin

2 tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor. Gëlltiteni me ujë apo me një pije tjetër të ftohtë. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret pas ushqimit.

Kujdes! Konsultohuni me doktorin nëse keni simptoma të diskomfortit urinar për të parë nëse është i nevojshëm trajtimi me medikamente. Kjo përfshin nevojën e shpeshtë për urinim (veçanërisht natën), ndjesinë e pamundësisë për të boshatisur traktin urinar dhe urinimin e dobët apo jo të vazhdueshëm.

Firma

Vitabiotics

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

60

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC RDA*
Saw Palmetto 160 mg
Tomato extract 100 mg
   Providing pure Lycopene 5 mg
Pumpkin Seed Extract 525 mg
Soya Extract 100 mg
Inositol 100 mg
L-Carnitine 60 mg
Alpha Lipoic Acid 50 mg
L-Arginine 20 mg
Green Tea Extract 40 mg
Betasitosterol 20 mg
Co-enzyme Q10 5 mg
Lutein Esters 2 mg
Citrus Bioflavonoids 10 mg
Silicon 10 mg
Natural Mixed Carotenoids 4 mg
     
Vitamin A (2666 IU) 800 µg RE 100
Vitamin D (as D3 1000 IU) 25 μg 500
Vitamin E 16 mg α-TE 133
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 32 mg NE 200
Vitamin B6 9 mg 643
Folacin (Folic Acid) 400 μg 200
Vitamin B12 20 μg 800
Biotin 50 μg 100
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 120 mg 32
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 μg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 150 μg 273
Chromium 60 μg 150
Iodine 150 μg 100
RDA = Recommended Daily Allowance, mg = milligram
µg = microgram, IU = International Units.

Përbërësit

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellman Prostate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART