- 15%

Vitabiotics – Wellman original

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Multivitaminë e formuluar veçanërisht për meshkuj

Përshkrimi i Produktit

Energji, shëndet dhe vitalitet

Wellman Original është një formulim gjithëpërfshirës me mbi 29 bio-elementë. Wellman është e prodhuar për meshkujt që duan të mbajnë një nivel optimal të ushqyerit gjatë stërvitjes, ato që duan të mbështesin shëndetin riprodhues ose dhe për mirëmbajtjen e shëndetit dhe vitalitetit në tërësi. Në në ndryshim nga të tjerët është një multivitaminë e formuluar veçanërisht për meshkuj.

Suplement origjinal për meshkuj

Wellman është ndryshe nga një vitaminë normale pasi formula e tij është e posaçme për shëndetin e meshkujve e bazuar në kërkime ndërkombëtare, kështu që disa lëndë ushqyese janë mbi referencat e vlerave ushqyese. Ndërsa ky suplement ofron një burim të të gjithë vitaminave dhe mineraleve kryesore, gjithashtu përmban Ginseng Siberian, Co-enzyme Q10 dhe aminoacide.

Sistemi imunitar

Një sistem i shëndetshëm imunitar është i rëndësishëm për një shëndet të mirë. Wellman përshin vitaminat A, C, D, B6 dhe B12 me acid folik dhe bakër që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Sport & Ushtrime

Për të qenë në krye të lojës ju nuk duhet të jeni i lodhur. Wellman ofron acidin pantotenik dhe magneziumin që reduktojne lodhjen. Radikalet e lira rriten në numër gjatë stervitjes. Vitamina B2, C dhe E me mineralet bakër, selenium dhe zink kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Shëndeti riprodhues

Wellman ofron zink i cili kontribuon në riprodhimin normal dhe në mirëmbajtjen e nivelit normal të niveleve të testosteronit në gjak. Formula gjithashtu përfshin selenium që kontribuon në spermatogjenezën normale. Meqë meshkujt humbasin rreth 5mg zink gjatë ejakulimit, një shtesë e mirë zinku është e rëndësishme. Folati, hekuri, magnezi dhe vitamina B12 kanë rol në ndarjen qelizore.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Nuk është i testuar në kafshë
 • I përshtatshëm për vegjetarianë
 • Wellman mund të vazhdohet për sa të jetë e nevojshme

Përdorimi: Përdorni një kapsulë në ditë me vaktin tuaj kryesor

Firma

Vitabiotics

Linja

Wellman

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30


Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Siberian Ginseng Extract eq. 20 mg
Co-enzyme Q10 2 mg
L-Carnitine 30 mg
Citrus Bioflavonoids 10 mg
L-Arginine 20 mg
L-Methionine 20 mg
Silicon 10 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
P.A.B.A. 20 mg
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 20 mg α-TE 167
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 12 mg 1091
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 9 mg 643
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 50 µg 100
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 60 mg 16
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 3 mg 150
Selenium 150 µg 273
Chromium 50 µg 125
Iodine 150 µg 100

*NRV – Nutrient Reference Value take an additional multivitamin.
µg – microgram, mg – milligram, IU – International Unitsnits.

Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglyceride, Purified Talc, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), L-Arginine, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Para Amino Benzoic Acid, Silicon Dioxide, L-Methionine, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Manganese Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Riboflavin, Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Siberian Ginseng Extract, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellman original”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART