- 15%

Vitabiotics – Wellman Conception

3,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Wellman Conception

Gjatë planifikimit të një shtatzënie është e rëndësishme që si meshkujt, ashtu dhe femrat të marrin elementët e nevojshëm që mbështesin sistemin riprodhues dhe fertilitetin. Ky formulim, synon t’u ofrojë meshkujve të gjitha vitaminat dhe mineralet për të cilët ata kanë nevojë, por që nuk arrijnë ti marrin me anë të dietës ushqimore.

Zinku është një ndër elementët më të rëndësishëm të sistemit riprodhues të meshkujve. Së bashku me vitaminën C mbron qelizat nga stresi oksidativ dhe asnjëanëson radikalet e lira, të cilat dëmtojnë spermën. Vitamina B6 rregullon aktivitetin hormonal, kurse seleni është i nevojshëm proçesin e spermatogjenezës. Hekuri, folatet, magnezi dhe vitamina B12 marrin pjesë në proçesin e ndarjes qelizore. Ekstraktet e bimës maca rrisin dëshirën seksuale dhe përmirësojnë cilësinë e spermës.

Ky suplement rekomandohet të merret në momentin e parë që fillohet të planifikohet shtatzënia, të paktën 3-6 muaj para.

 • I përshtatshëm për vegjetarianë.
 • Pa ngjyrues artificialë.
 • Pa gluten.
 • Pa konservues.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Kujdes: Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.

 

Firma

Vitabiotics

Linja

Wellman

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % NRV*

Siberian Ginseng Extract equiv. to

30 mg

Peruvian Maca Extract equiv. to

250 mg

Co-enzyme Q10

2 mg

L-Carnitine

50 mg

Citrus Bioflavonoids

10 mg

L-Arginine

10 mg

Lycopene Extract

1.5 mg

Pine Bark Extract

30 mg

Octacosanol

3 mg

Inositol

40 mg

L-Glutathione

2.5 mg

Vitamin A (2500 IU)

750 µg RE

94

Vitamin D (as D3 600 IU)

15 μg

300

Vitamin E

30 mg α-TE

250

Vitamin C

90 mg

113

Thiamin (Vitamin B1)

12 mg

1091

Riboflavin (Vitamin B2)

5 mg

357

Niacin (Vitamin B3)

18 mg NE

113

Vitamin B6

10 mg

714

Folic Acid

400 µg

200

Vitamin B12

75 μg

3000

Biotin

150 μg

300

Pantothenic Acid

10 mg

167

Magnesium

60 mg

16

Iron

6 mg

43

Zinc

15 mg

150

Copper

1000 μg

100

Manganese

0.5 mg

25

Selenium

150 μg

273

Chromium

50 μg

125

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellman Conception”

LART