- 15%

Vitabiotics – Wellman 50+

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Suplement për meshkuj mbi 50 vjeç.

Përshkrimi i Produktit

Wellman 50+ është një formulë gjithpërfshirëse me mbi 30 nutrientë të nevojshëm për plotësimin e nevojave të organizmit të meshkujve mbi moshën 50 vjeç.

Tabletat janë ideale për meshkuj mbi 50 vjeç me një jetesë aktive, ndryshe nga multivitaminat e tjera kanë nutrientë specifikë bio-aktivë që ndihmojnë veçanërisht shëndetin tek meshkujt. Përfshin dhe hekur që ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe këputjes.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor.
Gëlltiteni me ujë apo me një pije të ftohtë. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 • E përshtatshme për vegjetarianë.
 • Pa ngjyrues
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë apo maja
 • Wellman nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Wellman

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Siberian Ginseng Extract 20 mg
Co-enzyme Q10 2 mg
L-Carnitine 10 mg
Citrus Bioflavonoids 10 mg
L-Arginine 20 mg
L-Methionine 20mg
Lutein Esters 2 mg
Phosphatidylcholine 10 mg
L-Glutathione 5 mg
Silicon 10 mg
Natural Mixed Carotenoids 3.25 mg
P.A.B.A. 10 mg
Vitamin A (2666IU) 800 µg RE 100
Vitamin D (as D3 600IU) 15 µg 300
Vitamin E 12 mg α-TE 100
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 14 mg 1273
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 36 mg NE 225
Vitamin B6 9 mg 643
Folic Acid 200 ug 100
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 50 ug 100
Pantothenic Acid 10 mg 167
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 55 µg 100
Chromium 75 µg 188
Iodine 150 ug 100

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram
µg = microgram, IU = International Units

Përbërësit
Bulking Agent: Maltodextrin, Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Niacin (as Nicotinamide), Zinc Sulphate, Phosphatidylcholine (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), L-Arginine, Silicon Dioxide, L-Methionine, Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Ferrous Fumarate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Citrus Bioflavonoids, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), L-Carnitine Tartrate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Maltodextrin, Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Para Amino Benzoic Acid, Lutein & Zeaxanthin Esters (Carriers: Sugar, Gum Acacia, Cellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Antioxidants: Natural Vitamin E & Ascorbyl Palmitate), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Siberian Ginseng Extract, L-Glutathione, Copper Sulphate, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellman 50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART