- 15%

Vitabiotics – Wellkid Softjelly Strawberry flavour

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

 • Multi-vitamina për fëmijë 4-12 vjeç
 • Përfshin vaj lini dhe të gjithë vitaminat e grupit B
 • Shije natyrale luleshtrydheje
 • Mulvititamina Wellkid vjen në formën e xhelatinave të përtypshme

Rritja është një proces i vrullshëm sidomos në 12 vitet e para të jetës së fëmijës. Eshtë normale që fëmijët të mos jenë të rregullt në ushqyerje dhe ju mund të keni shpeshherë refuzim të ushqimeve apo llojeve të caktuara. Prandaj mbështetja e dhënë nga xhelatinat Wellkid ndihmon për plotësimin e të gjitha vlerave nutricionale të nevojshme për trupin e fëmijës.

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët (4-12 vjeç) mund të përtypin 1-2 xhelatina në ditë. Preferohet të merren me vaktin kryesor. Këto xhelatina të përtypshme nuk duhen gëlltitur të plota. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni tek fëmijët nën 4 vjeç.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për 2 xhelatina% DDR*
Vaj Lini (ofron 60mg acide yndyrore Omega-3)120mg-
Vitamin D (D3 400 IU)10 µg200
Vitamin E5mg α-TE42
Vitamin C30mg38
Thiamin (Vitamina B1)0.7mg64
Riboflavin (Vitamina B2)0.8mg57
Niacin (Vitamina B3)9mg NE56
Vitamina B61mg71
Acid Folik100µg50
Vitamin B120.5µg20
Biotin75µg150
Pantothenic Acid3mg50
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
** Doza referencë e papërcaktuar
Lista e përbërësve
Sweeteners: Sorbitol Solution & Maltitol Syrup, Gelling Agent: Gelatin, Flaxseed Oil (Carriers [Maltodextrin from potato, Modified Starch from Tapioca, Ascorbyl Palmitate, Mixed natural Tocopherol]) Citric Acid, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]) Niacin (as Niacinamide [Carriers: Mono & Diglyceride Fatty Acids from Palm Oil, Silicon Dioxide]) Biotin, Flavourings, Strawberry Juice Concentrate (0.5%), Black Carrot Juice Concentrate, Vitamin E (DL-Alpha Tacopheryl Acetate [Vitamin A Palmitate, Carriers: Sunflower Oil]) Vitamin B6 (Pyridoxine HCI[ Carriers, Mono & Diglyceride Fatty Acids from Palm Oil]) Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vegetable Oil (Coconut) & Carnauba Wax, Thiamin (Vitamin B1 Mononitrate[Carriers: Mono & Diglyceride Fatty Acids from Palm Oil) Riboflavin (Carriers: Corn Starch, mono & Diglyceride Fatty Acids from Palm Oil), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Dicalcium Phosphate])
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Wellkid Softjelly Strawberry flavour
 • Roland D.

  ⭐⭐⭐⭐⭐

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART