- 15%

Vitabiotics – Wellkid Smart Chewable

1,275 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Wellkid Smart Chewable

Wellkid Multi-vitamin Smart Chewable është prodhuar sipas nevojave specifike të fëmijëve duke ofruar një gamë gjithëpërfshirëse prej 21 nutrientë. Ka një shije shumë të pëlqyeshme luleshtrydhe-miks frutash.
Wellkid Smart Chewable përfshin vitaminat A, C dhe D, sic rekomandohet nga Departamenti i Shëndetit në Mbreterinë e Bashkuar.
Gjithashtu rekomandohet që cdo person mbi 5 vjec duhet të marrë cdo ditë një suplement prej 10mcg vitamine D
Vitamina D është e nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijet dhe gjendet në formën D3 (Cholecalciferol) që prodhohet në mënyre natyrale në lëkurë nga ekspozimi ne diell. Kockat forcohen me aktivitet fizik si ecja, vrapi, kercimi etj.

Studimet kanë treguar se dietat e fëmijëve mund të jenë të ulëta në disa nutrientë si vitamina A&D dhe hekuri, qe kontribuon në zhvillimin kognitiv normal tek fëmijët. Kjo është e vërtetë vecanërisht për vegjetarianët pasi hekuri që marrin nga burimet jo te mishit nuk përthithen me aq lehtësi nga trupi. Wellkid Smart Chewable është i përshtatashëm për vegjetarianë dhe është ideal për ti dhënë fëmijës suaj mjaftueshëm hekur.

Wellkid Smart Chewable gjithashtu përmban jod që kontribuon në rritjen normale të fëmijëve.

 • Formula është e bazuar në kërkimet më të fundit shkencore. Vlerat e nutrientëve janë të zgjedhura me kujdes sipas nevojave të fëmijëve, përshirë vitaminat e rekomanduara nga Departamenti i Shëndetit
 • Wellkid Smart Chewable është prodhuar sipas standarteve më të larta të cilësisë.
 • Shije të pëlqyeshme nga fëmijët
 • Wellkid Smart Chewable ka doza të ulëta në sheqer dhe përmban Xylitol, ëmbëlsues natyral

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët 4-12vjec: Përtypni një tabletë në ditë pas vaktit kryesor. Mos tejkalohet doza e rekomanduar ditore. Mos ja jepni femijeve nën 4vjec.

Firma

Vitabiotics

Linja

Wellkid

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Flaxseed Oil powder 114 mg
Vitamin A (1333 IU) 400 µg RE 50
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E (Natural Source) 10 mg α-TE 83
Vitamin C 40 mg 50
Thiamin (Vitamin B1) 0.9 mg 82
Riboflavin (Vitamin B2) 0.8 mg 57
Niacin (Vitamin B3) 9 mg NE 56
Vitamin B6 0.7 mg 50
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 3 µg 120
Biotin 25 µg 50
Pantothenic Acid 4 mg 67
Magnesium 75 mg 20
Iron 7 mg 50
Zinc 7.5 mg 75
Copper 200 µg 20
Manganese 0.3 mg 15
Selenium 20 µg 36
Chromium 10 µg 25
Iodine 75 µg 50

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Sweeteners: Xylitol (Carboxymethylcellulose) & Sucralose, Magnesium Hydroxide (Pregelatinised Starch), Flaxseed Oil Powder (Maltodextrin, Starch, Antioxidants: Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid & Mixed Natural Tocopherol), Flavourings: Natural Lemon (Maltodextrin, Acacia Gum, Sucrose, Glyceryl Triacetate, Citric Acid, Antioxidant: Alpha Tocopherol), Raspberry (Maltodextrin, Monopropylene Glycol, Gum Acacia), Strawberry & Apple, Vitamin C (Ascorbic Acid [Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric acid]), Bulking Agent: Maltodextrin, Ferrous Fumarate (Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (Nicotinamide [Mono & Diglycerides of Fatty Acids, Silicon Dioxide]), Citric Acid, Beetroot Powder (Maltodextrin), Zinc Oxide (Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin D (Cholecalciferol [Acacia, Sucrose, Maltodextrin, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin A (as Acetate [Gum Acacia, Starch, Sucrose, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate, Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl, Mono & Diglycerides of Fatty Acids), Riboflavin (Mono & Diglycerides of Fatty Acids, Corn Starch), Manganese Sulphate (Carnauba Wax), Copper Sulphate (Carnauba Wax), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenite, Biotin, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellkid Smart Chewable”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART