- 15%

Vitabiotics – Wellkid Omega-3 i përtypshëm

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,870 Lekë.

Wellkid Omega-3 i përtypshëm janë kapsula të buta të cilësisë së lartë që ofron vaj peshku me një shije natyrale portokalli qe fëmijët do ta dashurojnë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics Wellkid Omega-3

Gjatë 10 viteve te fundit, ndërgjegjësimi për rëndësinë e Omega-3 është rritur, dhe siguria që fëmija juaj merr mjaftueshëm Omega-3 është një hap përpara për ti dhënë fillimin më të mirë në jetë. Studimet kanë parë se konsumimi i peshkut, që është burimi kryesor i acideve yndyrore Omega-3, ngelet i ulët, me vetëm një porcion në javë.
Omega-3 mund të gjendet në peshqit e yndyrdshëm si sardelet, skumbria, trofta dhe toni. Megjithatë, siç mamatë e dinë, shumë fëmijë nuk e pëlqejnë shijen e peshkut kështu që mund të jetë e veshtirë që fëmija të marrë sasinë e Omega-3 që i nevojitet.

Fëmijët mund të jenë selektivë për sa i përket pëlqimeve të tyre prandaj është e rëndësishme ti jepni një suplement që është i shijshëm, pa shije peshku dhe që ato do ta marrin me kënaqësi. Wellkid Omega-3 i përtypshëm janë kapsula të buta të cilësisë së lartë që ofron vaj peshku Omega-3 pa sheqer të shtuar dhe me një shije natyrale portokalli qe fëmijët do ta dashurojnë.

Për fëmijët aktivë të moshës 4 deri 12 vjeç

Wellkid Omega-3 kapsulë e përtypshme është për fëmijë aktivë të moshës 4-12 vjeç, për të dhënë një burim ideal të Omega-3, përfshirë acide yndyrore esenciale EPA (Eicosapentaenoic acid) plus DHA (Docosahexaenoic acid). EPA dhe DHA klasifikohen si acide yndyrore esenciale pasi nuk prodhohen nga trupi dhe si rrjedhoje duhet të merren me dietë.

Me 10mcg Vitaminë D (për 2 kapsula), niveli i rekomanduar nga Departamenti i Shëndetit ne Mbretërinë e Bashkuar. Vitamina D është e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Ajo gjithashtu kontribuon në forcimin e sistemit imunitar.

Cilësia dhe pastërtia

Wellkid Omega-3 Chewable i nënshtrohet një proçesi special purifikimi, për të siguruar vajin me pastërtinë më të madhe. Çdo seri testohet, çertifikohet me rigorozitet dhe në perputhje me rregullat e BE dhe OBSH. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni të sigurtë për standartet më të larta, pa kontaminime si merkur, dioksina dhe PCB.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa sheqer
 • Pa konservantë ose laktozë
 • Pa kripë ose maja
 • Wellkid nuk është testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët (4-12 vjeç) : Përtypni një ose dy kapsula në ditë. Preferohet të merret pas ushqimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos ja jepni fëmijëve nën 4 vjeç.

Këshillë për alergji: përmban sojë, vaj peshku dhe xhelatinë.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Fëmijë

Forma

Kapsula

Sasia

60

Nutrientët Përmbajtja (për 2 kapsula) % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 582 mg
   Providing:
   EPA 150 mg
   DHA 100 mg
Vitamin E 12 mg α-TE 100
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram
µg = microgram, IU = International Units, EPA = Eicosapentaenoic Acid, DHA = Docosahexaenoic Acid

Përbërësit
Concentrated Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Microcrystalline Cellulose, Flavouring: Natural Jaffa Orange, Maize Starch, Sweetener: Sucralose, Natural Source Colours: Yellow Iron Oxide, White Titanium Dioxide Paste),Vegetable Fat (Non-Hydrogenated), Sweeteners: Mannitol & Sucralose, Flavouring: Natural Jaffa Orange, Vitamin E (D-Alpha Tocopherol) (from Soya), Vitamin D3 (Cholecalciferol). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellkid Omega-3 i përtypshëm”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART