- 15%

Vitabiotics – Wellbio 20 Billion

Original price was: 4,800 Lekë.Current price is: 4,080 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Wellbio Extra Strength

20 Miliardë Kultura Mikrobiotike

Studimet dhe kërkimet për mikrobiomën e njeriut, që i referohet 100 trilion baktereve në trupin tonë, po avancon shpejt dhe po bëhet kyçi i kuptimit më mirë të trupit. Vitabiotics Wellbio shton florën e sistemit tretës që ndodhet natyrshëm në trup.

Çfarë janë kulturat e gjalla Wellbio?

Kulturat e gjalla Wellbio janë formula mikrobiotike të formuluara nga ekspertë (20 Miliard CFU*) që ofron 7 shtame të cilësisë së lartë të kulturave të gjalla me speketër të gjerë, përfshirë Lab4® bakterial më të studiuar të zorrëve. Gjithashtu përfshihet Lactobacillus Acidophilus dhe Bifidobacterium për përdorim të përditshëm. Wellbio përmban kalcium dhe inulin. Kalciumi kontribuon në mirëfunksionimin e enzimave tretëse.

Kulturat mikrobiotike më të studiuara të Mbretërisë së Bashkuar

Kulturat e gjalla Wellbio përmbajnë Lab4®, grupin më të studiuar të baktereve të zorrës:

 • Lactobacillus acidophilus (2 shtame të përzgjedhura)
 • Bifidobacterium bifidum
 • Bifidobacterium animalis subsp. lactis

Me teknologjinë stabilizuese Triphase

Teknologjia stabilizuese Triphase ndihmon të mbrojë nivelin e kulturave të gjalla, prandaj nuk është e nevojshme që Wellbio të ruhet në frigorifer.

Sistemi juaj tretës dhe faktorët mjedisorë

Shumë faktorë mund të ndikojnë në bakteret natyrale të zorrës duke përfshirë dietën, duhanin, nivelet e larta të stresit, antibiotikët dhe toksinat e mjedisit. Wellbio rekomandohet për burrat dhe gratë të të gjithë moshave.

Standarte të larta të kontrollit të cilësisë

Wellbio është zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics dhe është një shtesë ushqimore e prodhuar sipas cilësisë së GMP (Good Manufacturing Practice) .

 • E përshtatshme për veganë
 • Pa konservantë
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Wellbio nuk është testuar në kafshë
 • Pa laktozë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Kalojeni me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Nëse po merrni antibiotikë: Merrni 1-2 kapsula në ditë, me ushqim, dhe të paktën 2 orë larg nga antibiotiku. Vazhdojeni për të paktën 2 javë pasi i keni mbaruar antibiotikët.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Microbiotic Cultures,
typically providing 20 Billion
(20 X 109) viable cells
Lactobacillus Acidophilus CUL60 7.13 Billion
Lactobacillus Acidophilus CUL21 7.13 Billion
Bifidobacterium Animalis subsp. Lactis CUL34 4.51 Billion
Bifidobacterium Bifidum CUL20 0.24 Billion
Lactobacillus Rhamnosus CUL63 0.34 Billion
Lactobacillus Plantarum CUL66 0.33 Billion
Streptococcus Thermophilus CUL68 0.33 Billion
Inulin 100mg
Calcium 120mg 15

*NRV – Nutrient Reference Value, mg – milligram

Përbërësit
Calcium Carbonate (Carrier: Corn Starch), Microbiotic Mix (Lactobacillus acidophilus Co-culture [Lactobacillus acidophilus CUL60 & CUL21], Bifidobacterium Co-culture [Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34 & Bifidobacterium bifidum CUL20], Lactobacillus rhamnosus CUL63, Lactobacillus plantarum CUL66, Streptococcus thermophilus CUL68), Inulin (Cichorium intybus root), Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllins [Natural Source]), Bulking agent: Microcrystalline Cellulose, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellbio 20 Billion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART