- 10%

Vitabiotics – Wellbio 10 Billion

(3 përshtypje mbi produktin)

2,610 Lekë 2,900 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

10 Miliardë Kultura Mikrobiotike

Studimet dhe kërkimet për mikrobiomën e njeriut, që i referohet 100 trilion baktereve në trupin tonë, po avancon shpejt dhe po bëhet kyçi i kuptimit më mirë të trupit. Vitabiotics Wellbio shton florën e sistemit tretës që ndodhet natyrshëm në trup.

Çfarë janë kulturat e gjalla Wellbio?

Kulturat e gjalla Wellbio janë formula mikrobiotike të formuluara nga ekspertë (10 Miliard CFU*) që ofron 7 shtame të cilesisë së lartë të kulturave të gjalla me speketër të gjerë, përfshirë Lab4®  bakterian më të studiuar të zorrëve .  Gjithashtu përfshihet Lactobacillus Acidophilus dhe Bifidobacterium për përdorim të përditshëm. Wellbio përmban kalcium dhe inulin. Kalciumi kontribuon në mirëfunksionimin e enzimave tretëse.

Kulturat mikrobiotike më të studiuara të Mbretërisë së Bashkuar

Kulturat e gjalla Wellbio përmbajne Lab4, grupin më të studiuar të baktereve të zorrës:

 • Lactobacillus acidophilus (2 shtame të përzgjedhura)
 • Bifidobacterium bifidum
 • Bifidobacterium animalis subsp. lactis

Me teknologjinë stabilizuese Triphase

Teknologjia stabilizuese Triphase ndihmon të mbrojë nivelin e kulturave të gjalla, prandaj nuk është e nevojshme që Wellbio të ruhet në frigorifer.

Sistemi juaj tretës dhe faktorët mjedisore

Shumë faktorë mund të ndikojnë në bakteret natyrale të zorrës duke përfshirë dietën, duhanin, nivelet e larta të stresit, antibiotikët dhe toksinat e mjedisit. Wellbio rekomandohet për burrat dhe gratë të të gjithë moshave.

Standarte të larta të kontrollit të cilësisë

Wellbio është zhvilluar nga ekspertet e Vitabiotics dhe është një shtesë ushqimore e prodhuar sipas cilësisë së GMP (Good Manufacturing Practice) .

 • E përshtatshme për veganë
 • Pa konservantë
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Wellbio nuk është testuar në kafshë
 • Pa laktozë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Kalojeni me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Nëse po merrni antibiotikë: Merrni 1-2 kapsula në ditë, me ushqim, dhe të paktën 2 orë larg nga antibiotiku. Vazhdojeni për të paktën 2javë pasi i keni mbaruar antibiotikët.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Nutritional InformationAverage per capsule% EC NRV*
Microbiotic Cultures,
typically providing 10 Billion
(10 X 109) viable cells
Lactobacillus Acidophilus CUL603.56 Billion
Lactobacillus Acidophilus CUL213.56 Billion
Bifidobacterium Animalis subsp. Lactis CUL342.26 Billion
Bifidobacterium Bifidum CUL200.12 Billion
Lactobacillus Rhamnosus CUL630.17 Billion
Lactobacillus Plantarum CUL660.17 Billion
Streptococcus Thermophilus CUL680.17 Billion
Inulin100mg
Calcium120mg15

*NRV – Nutrient Reference Value, mg – milligram

Përbërësit
Calcium Carbonate (Carrier: Corn Starch), Inulin (Cichorium intybus root), Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllins [Natural Source]), Bulking agent: Microcrystalline Cellulose, Microbiotic Mix (Lactobacillus acidophilus Co-culture [Lactobacillus acidophilus CUL60 & CUL21], Bifidobacterium Co-culture [Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34 & Bifidobacterium bifidum CUL20], Lactobacillus rhamnosus CUL63, Lactobacillus plantarum CUL66, Streptococcus thermophilus CUL68)], Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate.

Pështypjet mbi produktin
 • 3.4
  vlerësime
 • 5 Yje
  40%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  20%
3 përshtypje për Vitabiotics – Wellbio 10 Billion
 • Avatar

  Miklor P. (blerës i verifikuar)


  asnje nga efektet qe pershkruhen nuk vura re

 • Avatar

  Arba C. (blerës i verifikuar)


  Nga suplementet me te rendesishem qe kam mare ndonjehere. Duhet patur parasysh qe probiotiket duan konsistence dhe kohe ne perdorim per te patur efekte te dukshme permiresimi si ne sistemin tretes edhe ne ate imunitar.

 • Avatar

  Artila H.


  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×