- 15%

Vitabiotics – Wellbaby Multivitamin Drops

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Wellbaby Multivitamin Drops

Vendosni bazën për një jetë të ushqyerjes së mirë. Pikat me shumë vitamina Wellbaby ndihmojnë në ruajtjen e marrjes së vitaminave dhe mineraleve të bebes tuaj me një formulë të ekuilibruar dhe të butë.

 • Përmban vitamina A, C dhe D – siç rekomandohet nga Departamenti i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar
 • Përfshin hekurin i cili kontribuon në zhvillimin normal kognitiv të fëmijëve
 • E pershtatshme per moshat 4 deri ne 12 muaj
 • Pa ëmbëlsues artificialë, ngjyra apo shije
 • I përshtatshëm për vegjetarianët
 • Pa yndyrë apo maja
 • Pa alkool
 • Pa laktozë
 • Wellbaby nuk është testuar te kafshët
 • Marka nr.1 e suplementeve për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar

Udhëzime mbi përdorimin 

Bebet (nga 4-12 muaj):
Jepni 0,5 ml dy herë në ditë siç është shënuar në shiringë. Mos jepni më shumë se sasia e rekomanduar. Për foshnjat nga 4 deri në 12 muaj, nëse dëshironi, Wellbaby Drops mund të jepet menjëherë përpara ushqyerjes, në mënyrë që çdo lëng i mbetur të lahet nga dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Kjo formulë gjithëpërfshirëse zëvendëson suplementet dhe multivitamina të tjera Wellbaby. Nuk ka nevojë të merrni një multivitaminë shtesë.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Informacione ushqyeseMesatarisht për 1 ml% NRV*
Vitamin A (1167 IU)

350 µg RE

44

Vitamin D (as D3 400 IU)

10 µg

200
Vitamin E

2 mg α-TE17
Vitamin C
12 mg
15
Thiamin (Vitamin B1)
0.2 mg
18
Riboflavin (Vitamin B2)
0.25 mg

18
Niacin (Vitamin B3)3 mg NE19
Vitamin B6
0.25 mg
18
Folic Acid
50 µg

25
Vitamin B12
0.4 µg

16
Biotin
8 µg
16
Pantothenic Acid0.9 mg0.9 mg
Iron
2.2 mg

16
ZincZinc15
L-Lysine10 mg--
Malt Extract150 mg--

Granulated Raw Cane Sugar, Purified Water, Malt Extract Liquid (from Barley), Vitamin C (Sodium Ascorbate), Ferric Ammonium Citrate (Green), L-Lysine Monohydrochloride, Acidity Regulators: Sodium Hydroxide, Sodium Citrate and Citric Acid Monohydrate, Zinc Sulphate, Glycerin, Niacin (Nicotinamide), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Thickener: Xanthan Gum, Preservative: Potassium Sorbate, Olive Oil, Pantothenic Acid (D-Panthenol), Vitamin A (Palmitate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Riboflavin (5′-Phosphate Sodium), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Thiamin (Vitamin B1 as Hydrochloride), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Vitamin D3 Allergy

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Wellbaby Multivitamin Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART