- 15%

Vitabiotics – Visionace Plus

Original price was: 3,500 Lekë.Current price is: 2,975 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Visionace Plus është një formulë e plotë që ofron nutrientë, ekstrakt boronice dhe Luteinë. Vitaminat A, B2 dhe Zink si dhe Omega-3  ndihmojnë në mbajtjen e një shikimi normal.

Rëndësia e acideve yndyrore Omega-3

Acidet yndyrore Omega-3 janë një klasë speciale e acideve yndyrore të pangopura të cilat gjenden më së shumti në vajrat e farave të bimëve, vajin e arrës dhe në disa lloje peshqish si sardelet dhe salmoni. Shumë studime shkencore kanë theksuar përfitimet e acideve yndyrore Omega-3 në shumë aspekte si në zemer, tru dhe për një shikim normal. Omega-3 luan rol të rëndësishëm në rolin funksional dhe strukturor të retinës, pjesa e syrit që zbulon dritën.

Muret e retinës rigjenerohen vazhdimisht, pra kërkohet një marrje konstante e acideve yndyrore Omega-3 dhe në veçanti e DHA. Meqë kjo nuk mund të prodhohet nga vetë trupi, një mungesë në dietë mund të ketë ndikim të drejtepërdrejtë në retinë. Omega- 3 është thelbësor në një shikim të mirë të syrit nga lindja deri në moshat e mëdha.

Mbrojtja e qelizave

Visionace Plus përmban vitaminat C dhe E si dhe mineralet Zink dhe Selenium të cilat kontribuojnë në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Bakri dhe Seleniumi ndihmojnë në funksionimin e sistemit imunitar dhe tiamina (vitamina B1) ndihmojnë në funksionimin e zemrës.

Luteina i përket një klase të quajtur karrotenoide dhe është pigmenti dominant në retinë. Visionace Plus ofron një total prej 12mg Luteinë.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa laktozë
 • Pa konservantë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë (blisteri blu), plus një kapsulë (blisteri roze) në ditë.Pijeni me ujë ose një lëng të ftohtë. Mos e përtypni. Mos e tejkaloni dozën tuaj ditore.

Firma

Vitabiotics

Linja

Visionace

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

28 Tableta + 28 Kapsula

28 Visionace vitamin & mineral tablets plus 28 Lutein & Omega-3 capsules

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Natural Mixed Carotenoids 3 mg
Citrus Bioflavonoids 15 mg
Bilberry Extract equiv. to 60 mg
Lutein Esters 4 mg
Vitamin A (1000 IU) 300 µg RE 38
Vitamin D (as D3 100 IU) 2.5 µg 50
Vitamin E (Natural Source) 60 mg α-TE 500
Vitamin C 150 mg 188
Vitamin B1 (Thiamin) 12 mg 1091
Vitamin B2 (Riboflavin) 4.8 mg 343
Vitamin B3 (Niacin) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Pantothenic Acid 20 mg 333
Magnesium 60 mg 16
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 150 µg 273
Chromium 50 µg 125
Iodine 100 µg 67

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Ingredients
Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Glyceryl Tristearate), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin E Natural Source (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Lutein Esters & Zeaxanthin Esters (Carriers: Sugar, Natural Vitamin E, Ascorbyl Palmitate, Cellulose Gum), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Citrus Bioflavonoids, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate, Corn Starch, Glucose Syrup), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Bilberry Extract, Manganese Sulphate, Cross-linked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2), Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin A Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol], Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 600 mg
   Providing:
   DHA
   (Docosahexaenoic acid) 300 mg
   EPA
   (Eicosapentaenoic acid) 60 mg
Lutein Esters 8 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Ingredients
Omega-3 Fish Oil (High DHA Fish Oil) (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin, Natural Source Colour [Red Iron Oxide], Flavouring: Lemon Oil), Lutein Esters (Carriers: Vegetable Oil, Natural Vitamin E). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Visionace Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART