- 15%

Vitabiotics – Ultra Zinc 15mg

Original price was: 900 Lekë.Current price is: 765 Lekë.

Zink i shoqëruar me bakër për të ndihmuar në përforcimin e sistemit imunitar, shikimit, lëkurës, flokëve dhe thonjve

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics Ultra Zinc 15mg

Ultra Zinc është formuluar me 15 mg Zink i balancuar me kujdes me 1000μg Bakër dhe kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar, si dhe ka rol mbështetës të mirqenies të flokëve, thonjëve, lëkurës dhe shikimit.

 • Ideale për vegjetarianët ose veganët.
 • Prodhuar sipas standardeve GMP të kontrollit të cilësisë nga kompania Nr.1 e vitaminave në Mbretërinë e Bashkuar.
 • Zinku është një element thelbësor dhe shumë jetik për një numër të madh funksionesh biologjike dhe luan një rol vendimtar në mbi 200 enzima në trupin e njeriut.
 • Ai kontribuon në ruajtjen e shikimit normal, funksionit konjitiv, për lëkurë, flokëve dhe thonj të shëndetshëm.
 • Luan rol në procesin e ndarjes qelizore.
 • Zinku dhe bakri kontribuojnë të dy në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.
 • Nuk përmban ngjyrues artificial dhe konservant.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore: një tabletë në ditë. Gëlltiteni me ujë ose pije të ftohtë.

Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar dhe mos e përtypni produktin. Rekomandohet marrje e rregullt, mund të përdoret për aq kohë sa është e nevojshme. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni produktin, nëse jeni nën mbikëqyrjen mjekësore, shtatzënë, ushqeni me gji, keni epilepsi, vuani nga alergjitë ushqimore ose jeni alergjikë ndaj ndonjërit prej përbërësve.

Produkt jo i përshtatshëm për fëmijë.

Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një stil jetese të shëndetshme.

Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Adult

Forma

Tableta

Sasia

60 Tableta

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Zinc Sulphate Monohydrate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Colours: Calcium Carbonate & Copper Chlorophyllin [Natural Source]), Potato Starch, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Polyvinylpolypyrrolidone, Polyvinylpyrrolidone, Copper Sulphate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Ultra Zinc 15mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART