- 33%

Vitabiotics – Ultra Vitamin C Fizz (+zink)

(4 përshtypje mbi produktin)

600 Lekë

Super ofertë | Bli 1 me 33% zbritje ose 2 me 50% zbritje

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Ultra Vitamin C Fizz ofron 1000mg vitaminë C, të balancuar me zink për një efikasitet maksimal. Të dy këto nutrientë ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.

Vitamina C kontribuon në sistemin nervor, formimin e kolagjenit dhe rrit përthithjen e hekurit.

Ultra Vitamin C Fizz është një formulë eferveshte me një shije të freksët dhe natyrale portokalli. Eshtë ideale për ato që duan një alternativë tjetër nga tabletat ose kapsulat.

Ultra Vitamin C eferveshente është veçanërisht e përshhtatshme për:

 • Sistemin imunitar
 • Atletet, personat që merren me sport
 • Mbi 50 vjeç
 • Personat me një jetë të ngarkuar dhe stres

Vitamina C është bashkepunëtor në sintezën e kolagjenit, substanca që e mban lëkurën elastike. Kontribuon në formimin e kolagjenit për mirëfunksionimin e kockave, dhëmbëve, kërceve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

 • I përshtatshëm për vegjetarianë & veganë
 • Pa aspartame
 • Përthithje e shpejtë

Udhëzime mbi përdorimin

Tretni një tabletë në një gotë ujë. Merrni një tabletë në ditë. Mund të përdoret me produktet e tjera të Vitabiotics.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Forma

Tableta Eferveshente

Sasia

20

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitaminë C1000 mg1250
Zink5 mg50
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Vitamin C (Ascorbic Acid), Acidity Regulator: Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sweeteners: Sorbitol & Sucralose, Natural Orange Flavouring, Maize Starch, Natural Source Colours: Betacarotene Prep. & Redbeet Powder, Zinc Citrate.
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Vitamin C Fizz (+zink)
 • Monika K. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume i mire dhe transport i shpejte.

 • Monika K. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume i mire dhe transport i shpejte

 • (blerës i verifikuar)

  Super produkt!

 • . (blerës i verifikuar)

  Përdorë prej dy vitesh vitaminat e vitabiotic dhe me kane pëlqyer shumë.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART