- 10%

Vitabiotics – Ultra Vitamin C

(5 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,200 Lekë.Current price is: 1,080 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Ultra Vitamin C

Çlirim i ngadaltë i Vitaminës C

Ultra Vitamin C ofron një çlirim gradual të vitaminës C e cila është formuluar me 25mg bioflavonoide të qitros, për një përthithje dhe efekt maksimal. Ultra Vitamin C ofron efekte antioksiduese dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe atij nervor. Rrit përthithjen e hekurit, një mineral esencial për një formacion të shëndetshëm të gjakut dhe mbështet formimin e kolagjenit.

Ultra Vitamin C është veçanërisht e përshtatshme për:

 • Mbështetjen e sistemit imunitar
 • Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv
 • Mbi moshën 50 vjeç
 • Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur.

Efektet antioksiduese

Bioflavonoidet janë një grup pigmentesh bimore që janë përgjegjës për ngjyrat tek shumë fruta. Bioflavonoidet e qitros janë ato flavonoide që gjenden tek frutat që i përkasin familjes të qitros siç janë : limoni, portokalli, grejpfruti etj. dhe që janë të njohur për përbërjen e pasur me vitaminë C.

Radikalet e lira prodhohen në sasi të mëdha gjatë ekspozimit të trupit në prani të ndotësve, diellit dhe shumë faktorë të tjerë siç janë tymi i cigareve dhe ushqimet e shpejta. Vitamina C përforcon aftësinë e trupit për të neutralizuar radikalet e lira duke kontribuar në mbrojtjen e qelizave ndaj stresit oksidativ.

Sinteza e kolagjenit

Vitamina C është një kofaktor në sintezën e kolagjenit, substancës që mban lëkurën elastike. Ajo kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Funksionimi normal i sistemit imun dhe atij nervor

Vitamina C është e rëndësishme për shëndetin dhe mirëqënien në tërësi sepse kontribuon në zhvillimin normal të të gjithë proceseve të sistemit imunitar dhe atij nervor.

Rritja e përthithjes së hekurit

Shumë ushqime dhe pije përmbajnë substanca që pengojnë përthithjen e hekurit, duke përfshirë dhe çajin apo kafenë. Vitamin C rrit përthithjen e hekurit, mineralit esencial për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Hekuri është shumë i rëndësishëm në trupin e njeriut pasi kontribuon në transportin normal të oksigjenit në qelizat dhe organet e trupit.

Përdorimi

Një ose dy tableta në ditë. Rekomandohet të gëlltiten me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.
Ultra Vitamin C  mund të përdoret për sa kohë të jetë e nevojshme.

 • E përshtatshme për vegjetarianë
 • Pa ngjyrues
 • Pa konservues
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60tab.

NutrientëtSasia për tabletë% EC NRV*
Vitamin C†500 mg625
Citrus Bioflavonoids25 mg-
mg =miligram
*NRV = Vlera referencë e nutrientëve
†Sipas kërkesave të Farmakopesë Britanike
Lista e përbërësve
Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Sustained Release Agent: Hydroxypropylmethylcellulose, Citrus Bioavonoids, Anti-Caking Agents: Magnesium Stearate and Silicon Dioxide, Xanthan Gum
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
5 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Vitamin C
 • Valentina P.

  Me beri mire!

 • Arba C. (blerës i verifikuar)

  Nga vitaminat me te rendesishme, me ndikim te dukshem ne sistemin imunitar.

 • Artila H.

  ??

 • Xhuljana g. (blerës i verifikuar)

  loveeee! e preferuara ime, e kam blere shume shpesh gjate pandemise sidomos.Nje produkt super cilesor

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART