- 15%

Vitabiotics – Ultra Vitamin B Complex

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 900 Lekë.Current price is: 765 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Ultra Vitamin B Complex

Fuqi optimale me vitaminën B complex
Ultra Vit. B Complex nga Vitabiotics përfshin 8 llojet esenciale të vitaminës B dhe luan një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut. Esencial për mirëmbajtjen ne parametra optimal të  gjithë organizmit dhe sidomos flokëve, thonjve dhe sistemit nervor.

Vitaminat B janë vitamina të tretshme në ujë, që do të thotë që ato largohen nga organizmi me anë të urinimit dhe sasia e tyre mund të ulet ndjeshëm. Për këtë arsye rekomandohet marrja e vitaminës B complex si shtesë ushqimore.

Ultra Vitamin B është veçanërisht e përshtatshme për:

 • Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv
 • Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur
 • Individët mbi 50 vjeç
 • Vegjetarianët
 • Për ata që duan përforcim të sistemit imunitar

Ultra Vit. B Complex përfshin 8 vitaminat esenciale B : Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Acidin Pantothenic (B5), Pyridoxine (B6), Biotin (B7), Acid Folik (B9) dhe Cyanocobalamin (B12)

Truri dhe sistemi nervor
Vitaminat B ku mund të veçojmë vitaminat B1, B2, B3, B5 dhe B7 luajnë rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit nervor. Gjithashtu dhe acidi pantotenik kontribuon në performancën optimale mendore.

Flokët dhe lëkura e shëndetshme
Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal. Biotina kontribuon për mirëmbajtjen e flokëve dhe vitaminat B2 dhe B3 për një lekurë normale.

Çlirimi i energjisë
Vitamina B2 ndihmon metabolizmin normal te hekurit, i njohur për kontributin e tij në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobineës. Kjo ka impakt të drejtpërdrejtë në transportin e oksigjenit në të gjithë trupin e njeriut. I gjithë spektri i vitaminave B ndihmon në çlirimin e energjisë dhe në reduktimin e lodhjes.

Shëndeti i zemrës dhe nivelet e Homocisteinës
Tiamina (vit. B1) kontribuon në funksionimin normal të zemrës. Vitamina B12 dhe acidi folik kontribuojnë në metabolizmin normal të Homocisteinës, që është një faktor i rëndësishëm në veprimtarinë e zemrës.

Sistemi imunitar
Vitamina B6, B12 dhe acidi folik kontribuojnë në funskionimin normal të sistemit imunitar.

Përdorimi
Një ose dy tableta në ditë. Rekomandohet të gëlltiten me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.
Ultra B mund të përdoret për sa kohë është e nevojshme.

Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60tab.


Nutrientët Sasia për tabletë % EC NRV*
Thiamin (Vitamin B1) 5 mg 455
Riboflavin (Vitamin B2) 1.4 mg 100
Niacin (Vitamin B3) 16 mg 100
Vitamin B6 5 mg 357
(Folic Acid) 200 µg 100
Vitamin B12 50 µg 2000
Biotin§ 25 µg 50
Pantothenic Acid 6 mg 100

*NRV = Vlera referencë e nutrientëve, µg = microgram
mg = milligram, IU = Njësi ndërkombëtare, †Sipas kërkesave të farmakopesë Britanike,
§USP – Sipas kërkësave të farmakopesë së Shteteve të Bashkuara

Përbërësit
Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate, Niacin (Nicotinamide), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dibasic Calcium Phosphate]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Potato Starch, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Purified Talc, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Sodium Starch Glycolate, Polyvinylpolypyrrolidone, Polyvinylpyrrolidone, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Purified Talc, Riboflavin, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  75%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Vitamin B Complex
 • Arba C. (blerës i verifikuar)

  Me perberje optimale te gjithe vitaminave B, e kam ndjere ndikimin e mire sidomos ne periudhat me lodhje.

 • Kristi P. (blerës i verifikuar)

  Super ekonomike dhe I ka të gjitha vit b.

 • Mirela H. (blerës i verifikuar)

  Produkt shumë cilësor . Kam ndjerë shumë përmirësim. Ju lumtë , Farmacity që bashkëpunoni me firma farmaceutike serioze!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART