- 15%

Vitabiotics – Ultra Selenium

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Cilësi e lartë Seleniumi me vitaminë C, E, Acai Berry

Selenium është një mineral thelbësor me rol vital në trupin tonë. Vitabiotics Ultra Selenium është një formulë e plotë antioksidante, me Acai Berry, frut nga palma e acai nga Brazili.

Ultra Selenium është e përshtatshme për:

 • Imunitet më të fortë
 • Nëse jeni mbi 50 vjeç
 • Jetë e mbingarkuar, stresi

Ultra Selenium ndihmon në:

Funksionimin e sistemit imunitar

Selenium kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe për funksionimin normal të tiroides.

Shëndetin e flokëve, thonjve, lëkurës

Selenium kontribuon në funksionimin normal të flokëve dhe thonjve. Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion normal të lëkurës.

Mbrojtjen qelizore

Vitaminat C, E & Selenium kontribuojnë në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira gjenden në mjedis, burimet e të cilave përfshijnë dritën e diellit, tymin e cigares, ndotjen dhe faktorë të tjerë të jetës moderne.

Reduktim i lodhjes dhe plogështisë

Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe ndihmon në një funksionim normal psikologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditor.

 • E përshtatshme për vegjetarianë
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • Pa kripë ose maja
 • Nuk është e testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutrientët

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 120 mg 150
Selenium 165 µg 300
Acai Berry 25 mg
Provided by Acai Dry Extract 6:1 4.2 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram, †British Pharmacopeia Quality

Përbërës
Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate & Maltodextrin, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Purified Talc, Polyvinylpyrrolidone, Acai Dry Extract (Acai [Carrier: Maltodextrin]), Polyvinylpolypyrrolidone, Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Ultra Selenium”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART