- 15%

Vitabiotics – Ultra Omega 3-6-9

(2 përshtypje mbi produktin)

1,657.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Ultra Omega-3·6·9

Vaji i peshkut Ultra Omega 3-6-9 është formuluar që të arrijë cilësinë dhe pastërtinë më të lartë. Ai ka një përbërje unike 3 në 1 që ofron përfitimet e Omega-3, Omega 6 dhe Omega-9 në një kapsulë të vetme. Këto acide yndyrore esenciale ekstraktohen nga vaji i farërave të rrushit të zi (“Ribes nigrum”) dhe kungullit dhe nga vaji i peshkut dhe ai i ullirit.

Çdo kapsulë Ultra Omega 3·6·9 ofron :

 • Omega-3: nga vaji i peshkut (prodhuar në Norvegji)
 • Omega-6: nga vaji i farërave të një varieteti të rrushit të zi (“Ribes nigrum”) dhe vaji i farërave të kungullit
 • Omega-9: nga vaji i ullirit

Vajrat e peshkut Ultra ofrojnë një burim mjaft të pasur të acideve yndyrore esenciale DHA (Docosahexaenoic acid) dhe EPA (Eicosapentaenoic acid) që ndihmojnë në mirëmbajtjen e shëndetit dhe mirëqënien tonë.

EPA dhe DHA klasifikohen si acide yndyrore esenciale pasi nuk mund të sintetizohen nga vetë trupi i njeriut dhe si pasojë duhen të merren nëpërmjet djetës.

Cilësia e garantuar
Produktet e Vitabiotics janë të njohura për cilësinë e lartë. Si tek të gjithë produktet e vajit të peshkut të Vitabiotics dhe vaji i peshkut tek Ultra Omega 3-6-9 prodhohet në Norvegji. Ai i nënshtrohet një proçesi purifikimi që përfshin distilim të shumëfishtë dhe disa faza filtrimi që sigurojnë cilësinë e produktit përfundimtar. Produkti është i testuar dhe i çertifikuar sipas standarteve dhe rregulloreve të KE (Komisionit Europian) dhe OBSH (Organizatës Botërore të Shëndetësisë).

Përdorimi
Një ose dy kapsula në ditë, mundësisht me një vakt të shoqëruar me qumësht ose lëng portokalli. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

 • Pa ngjyrues
 • Pa gluten
 • Pa konservant
Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60


Nutrientët Sasia për kapsulë % EC NRV*
Fish Oil 400mg
   Providing Omega-3
   fatty acids 185mg
Blackcurrant Seed Oil 100mg
   Providing Omega-6
   fatty acids 50mg
Pumpkin Seed Oil 100mg
   Providing Omega-6
   fatty acids 40mg
Olive Oil (EP Grade) 60mg
   Providing Omega-9
   fatty acids 28mg
Vitamin E 9.8 mg α-TE 82

*NRV = Vlera Referencë e nutrientëve,
mg = milligram


Përbërësit

Omega-3 Fish Oil (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerin), Blackcurrant Seed Oil, Pumpkin Seed Oil, Olive Oil, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate) Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Omega 3-6-9
 • .

  ??

 • Iljada B.

  I love it ?

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART