- 15%

Vitabiotics – Ultra Magnesium

(1 përshtypje mbi produktin)

1,275 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Ultra Magnesium

Magnesiumi luan një numër funksionesh të rëndësishme në trupin tonë ku përfshihen dhe mirëmbajtja e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Dy tableta Ultra Magnesium na ofrojnë 100% (375mg)  të dozës së rekomanduar ditore të Magnesiumit.

Ultra Magnesium është veçanërisht e përshtatshme për:

 • Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur.
 • Mbi moshën 50 vjeç
 • Për ato që kërkojnë mbështetje shtesë për kockat

Shumë studime kanë treguar rëndësinë e mineralit të magnesiumit në trup.

Çlirimi i energjisë & reduktimi i lodhjes
Magnesiumi kontribuon në çlirimin normal të energjisë dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e ndjesisë së lodhjes.

Sistemi nervor & muskujt
Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal e sistemit nervor dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.
Ndërkohë që proteinat ndihmojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, magnesiumi ndihmon në sintezën e proteinave dhe në funksionet normale muskulare.

Dhëmbët dhe kockat
Prezenca e mineralit të magnesiumit, përveç ndihmës që jep në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve në gjendje normale, ndihmon dhe në sintezën e proteinave dhe mbajtjen e balancës elektrolitike.

Sistemi nervor
Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor.

Përdorimi
2 tableta në ditë me vaktin kryesor.
Merreni me një gotë ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

 • E përshtatshme për vegjetarianët
 • Pa ngjyrues
 • Pa konservues
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Magnesium†375 mg100
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Magnesium Hydroxide, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate & Potato Starch, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Purified Talc, Natural Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid, Purified Talc & Magnesium Stearate, Polyvinylpyrrolidone.
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Magnesium
 • Kristi P. (blerës i verifikuar)

  Tabletat pak të mëdha. Super cilësi/çmim.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART