- 15%

Vitabiotics – Ultra Folic Acid

(3 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,000 Lekë.Current price is: 850 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Ultra Folic Acid nga Vitabiotics është e formuluar me 400mcg acid folik, e balancuar me kujdes me 5mcg vitamin B12. Acidi folik, i njohur dhe si folate ose vitamina B9, është i rëndësishëm përpara dhe gjatë shtatzanisë si dhe për meshkujt dhe femrat e të gjitha moshave për një mirëqënie të përgjithshme.

Para dhe gjatë shtatzanisë

Departamenti i Shëndëtit në Mbretërinë e Bashkuar rekomandon që femrat që po planifikojnë një shtatzani duhet të marrin një shtesë prej 400mcg acid folik nga fillimi i shtatzanisë deri në javën e 12-të të saj, siç gjendet tek Ultra Folic Acid.

Nivelet e ulëta të acidit folik janë një faktor rrisku për defekte në zhvillimin e tubit neural tek fetusi.

Acidi folik mund të përdoret dhe gjatë shtatzanisë. Vitamina B12 ka rol në procesin e ndarjes qelizore dhe kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut.

Sistemi imunitar

Folati dhe vitamina B12 ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Vitamina B121 gjithashtu ndihmon në shtimin e energjisë dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

 • I përshtatshëm për vegjetariane
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa konservantë
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • Pa kripë dhe maja
 • Ultra Folic Acid nuk është i testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e përtypni. Mos e tejkalni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Informacione ushqyeseMesatarja për tabletë% NRV*
Folic Acid400 µg200
Vitamin B125 µg200
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Vitabiotics – Ultra Folic Acid
 • Silva L. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Anxhela A.

  Super I mire

 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART