- 15%

Vitabiotics – Ultra Cod Liver Oil + Omega 3

Original price was: 3,590 Lekë.Current price is: 3,051.50 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ultra Cod Liver Oil lëng është një formulë unike që ofron benefitet e vajit të peshkut Omega-3 së bashku me vajin e mëlçisë së merlucit në një raport 50:50. Vajrat e klasës së lartë ofrojnë burime të pasura të acideve të ngopura DHA (acid docosahexaenoic) dhe EPA (acid eicosapentaenoic). DHA kontribuon në shikim dhe në tru, ndërsa DHA dhe EPA së bashku ndihmojnë në mbajtjen e një zemre të shëndetshme.

Më shumë se vetëm vajra peshku..
Ultra Cod Liver Oil është gjithashtu një burim natyral i vitaminave.

Vitamina D
Vitamina prodhohet në lëkurë gjatë ekspozimit në rrezet UV të diellit, megjithatë shumë njerëz nuk marrin mjaftueshëm rreze dhe nuk kanë sasi të mjatueshme të vitaminës D në trup, sidomos gjatë dimrit. Vitamina D është më e njohur për rolin që ka në shëndetin e kockave dhe dhëmbëve dhe gjithashtu ndihmon sistemin imunitar.

Vitamina E
Vitaminë antioksidante mbrojtëse, Vaji i mëlçisë së merlucit përmban vitaminë E, që mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Vitamina A
Ndihmon në mbajtjen e një shikimi normal. Gjithashtu ndihmon një lëkurë të shëndetshme dhe një sistem imunitar të fortë.

Produktet e Vitabiotics janë të njohura për cilesinë e tyre të lartë. Vaji i melçisë së merlucit i nënshtrohet një proçesi pastrimi unique Opti-Pure™, përfshire një sëre fazash distilimi dhe ekstra filtrimi, për të marrë një vaj të pastërtisë së lartë. Çdo seri testohet në mënyrë strikte, çertifikohet sipas rregullave të Bashkimit Europian. Ultra Cod Liver Oil prodhohet në Norvegji, duke garantuar standartet më të larta të cilësisë.

– Nuk përmban ngjyrues artificialë
– Pa konservantë (përveç vitaminës E që shërben për mbrojtjen e vajit)
– Pa sheqer
– Ekstrakt natyral të limonit dhe portokallit (për të hequr shijen e peshkut)
– Përdor peshk vetëm nga anije peshkimi të çertifikuara
Ultra Cod Liver Oil nuk testohet në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët 5-12 vjeç: 5ml (1 lugë çaji) në ditë
Të rriturit: 10ml (2 lugë çaji në ditë)

Mund të merret vetëm, ose e përzier me qumësht ose lëng portokalli sipas preferencës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Vitabiotics

Linja

Ultra

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Nutritional Information Average per 10ml % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 4.52g
Cod Liver Oil 4.52g
Together providing:
   EPA (Eicosapentaenoic acid) 1085 mg
   DHA (Docosahexaenoic acid) 994 mg
   Vitamin A (667 IU) 200 mcg RE 25
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 mcg 200
Vitamin E 11mg α-TE 92

*NRV = Nutrient Reference Value,
µg = microgram, mg = milligram, IU = International Units

Përbërësit
Pure Omega-3 Fish Oil (from Fish), Cod Liver Oil (from Fish), Flavourings: Natural Flavours (Orange & Lemon), Vitamin E (D-Alpha Tocopherol, Sunflower Oil), Vitamin D (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Ultra Cod Liver Oil + Omega 3”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART