- 15%

Vitabiotics – Pregnacare New Mum

Original price was: 2,400 Lekë.Current price is: 2,040 Lekë.

Shtesë ushqimore për nënat pas lindjes.

Përshkrimi i Produktit

Shtesë ushqimore për nënat pas lindjes

Pregnacare New Mum ofron një formulim nutricional të balancuar me një numër të madh mikronutrientësh që ndihmojnë nënat në periudhën pas lindjes për të plotësuar të gjithë nevojat e organizmit të tyre.

Ky produkt është i përshtatshëm për tu marrë në çdo kohë pas shtatzanisë dhe ka nutrientët e përshtatshëm për mbështetjen e çlirimit normal të energjisë dhe shëndetit të lëkurës dhe flokëve.

Kjo formulë e avancuar përmban nutrientë si vitamina B12 dhe hekuri, të cilët kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe mungesës të energjisë. Ky formulim gjithashtu përfshin kolagjen me origjinë detare, bioflavonoide të qitros dhe ekstrakt të farave të rrushit, plus vitamina esenciale dhe minerale.

Shëndeti i flokëve dhe lëkurës ndryshon me kalimin e viteve por me siguri koha në të cilën ju do vini re më shumë ndryshim do jetë pas shtatzanisë dhe lindjes.

Shëndeti i flokëve

Ndryshimet që ndodhin në trupin e femrave gjatë shtatzanisë mund të kenë impakt në shëndetin e flokëve. Skalpi dhe flokët e shëndetshme vijnë nga ushqimi i tyre me nutrientët e përshtatshëm. Për këtë formula e Vitabiotics përfshin zink dhe slenium që kontribuojnë direkt në mirëmbajtjen e gjëndjes të flokëve.

Shëndeti i lëkurës

Pregnacare New Mum përfshin në formulën e saj biotinë dhe niacinë (vitaminë B3) që kontribuojnë në mirëmbajtjen e lëkurës plus vitaminë C që ndihmon në prodhimin normal të kolagjenit për një lëkurë të shëndetshme.

Kur rekomandohet Pregnacare New Mum?

 • Është një suplement ideal për nënat pas lindjes që mban në nivelet e përshtatshme nutrientet pas shatzanisë.
 • Mund të merret dhe në periudhat kur nëna ushqen me gji (një produkt tjetër i Vitabiotics specifik për periudhën e ushqimit me gji është Pregnacare Breast-Feeding)

Udhëzime mbi përdorimin

2 tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor.
Gëlltiteni me ujë ose me ndonjë pije të ftohtë. Mos e përtypni. Ju mund të filloni të përdorni këtë produkt në çdo moment pas lindjes së fëmijës.

 • Pa ngjyrues artificial
 • Pa konservues
 • Pa kripë apo maja
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • E patestuar në kafshë

Gjithmonë lexoni udhëzimet përpara përodrimit. Mos tejkaloni dozën ditore të rekomanduar. Si me të gjithë suplementet konsultohuni me mjekun nëse jeni në një trajtim mjekësor ose keni alergji nga ushqime specifike. Shtesat ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një djetë të shumëllojshme, të balancuar dhe një jetë të shëndetshme. Përmban vaj peshku me cilësi të lartë. Një efekt pozitiv merret me një dozë ditore prej 200mg DHA bashkë me acidet e tjera yndyrore omega-3 të rekomanduara për të rriturit. Duke qenë se Pregnacare përmban vitaminën K, nëse përdorni antikoagulantë (hollues gjaku), mos përdorni Pregnacare pa u konsultuar me mjekun. Ky produkt përmban hekur i cili nëse merret me shumicë mund të jetë i dëmshëm për fëmijët e vegjël. Ruajeni në temperatura nën 25°C, në vende të thata larg fëmijëve.

Firma

Vitabiotics

Linja

Pregnacare

Forma

Tableta

Sasia

56

NutrientëtMesatarja për tab.% NRV*
Hydrolysed Marine Collagen200 mg--
Silica20 mg--
Citrus Bioflavonoids15 mg--
Co-Q1010 mg--
Grape Seed Extract15 mg--
L-Methionine30 mg --
L-Cysteine30 mg--
Betacarotene (Natural Source)2 mg--
Vitamin D (as D3 400 IU)10 µg200
Vitamin E40 mg α-TE333
Vitamin C80 mg100
Thiamin (Vitamin B1)8 mg727
Riboflavin (Vitamin B2)4 mg286
Niacin (Vitamin B3)18 mg NE113
Vitamin B68 mg571
Folic Acid400 µg200
Vitamin B1220 µg800
Biotin150 µg300
Pantothenic Acid40 mg667
Calcium400 mg50
Magnesium75 mg20
Iron14 mg100
Zinc15 mg150
Copper1000 µg100
Manganese0.5 mg25
Selenium100 µg182
Chromium40 µg100
Iodine150 µg100
%NRV* - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
mg -miligram
Lista e përbërësve
Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Hydrolysed Marine Collagen (from Fish), Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Cysteine, Maltodextrin, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Anti-caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), L-Methionine, Citrus Bioflavonoids, Silica, Niacin (Nicotinamide), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Co-Enzyme Q10, Vitamin D3 (Cholecalciferol, [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin. Allergy Advice: for allergens see ingredients in bold.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Pregnacare New Mum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART