- 15%

Vitabiotics – Pregnacare locion masazhues kundër strijave

Original price was: 1,750 Lekë.Current price is: 1,487.50 Lekë.

Pregnacare Stretch Mark Lotion është një zgjidhje efektive për rigjenerimin dhe mbrojtjen e lëkurës gjatë shtatzanisë.

 • E zhvilluar për përdorim gjatë dhe pas shtatzanisë
 • Ka në formulim: gjalpë kakaoje, aloe vera, gjalpë shea

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Pregnacare Stretch Mark lotion është një locion hidratues masazhues me gjalpë kakao dhe gjalpë shea plus ekstrakte botanike të tjera i përshtatshëm për përdorim gjatë dhe pas shtatzanisë. Ky locion është i lehtë dhe përthithet me lehtësi nga lëkura.

Përmban gjalpë kakaoje, gjalpë shea, vaj avokado dhe vitaminë E, të cilat së bashku mbrojnë, rigjenerojnë dhe hidratojnë lëkurën e tërhequr. Ky produkt është testuar me metoda shkencore për verifikimin e efektivitetit në reduktimin e strijave në nivel qelizor.

Strijat (apo tërheqjet e lëkurës) mund të shfaqen në çdo vend të trupit ku lëkura ka pësuar tërheqje. Tërheqjet ndodhin kur shtresat e poshtme të lëkurës që përmbajnë kolagjen dhe elastinë (përgjegjëse për elasticitetin e lëkurës) dëmtohen nga marrja apo humbja e shpejtë e peshës – si për shembull gjatë shtatzanisë. Strijat marrin ngjyrën karakteristike mavi nga enët e vogla të gjakut që ndodhen nën sipërfaqe të cilat bëhen më të dukshme nga tërheqjet.

E sigurtë dhe efektive gjatë shtatzanisë

Pregnacare Stretch Mark Massage Lotion është e sigurtë dhe efektive gjatë muajve të shtatzanisë dhe mund të përdoret dhe pas lindjes për të ndihmuar lëkurën të qëndrojë elastike.

 • E testuar dermatologjikisht
 • Nuk është testuar në kafshë
 • Nuk përmban ngjyrues artificialë
Firma

Vitabiotics

Linja

Pregnacare

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Aqua (Water), Steareth-2, Glycerin, Dimethicone, Panthenol, CI 77947 (Zinc Oxide), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Steareth-21, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ethylhexyl Palmitate, Niacinamide, Tocopherol, Phenoxyethanol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-1, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Empetrum Nigrum (Crowberry) Fruit Juice, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Potassium Sorbate, Calendula Officinalis (Marigold) Extract, Butylated Hydroxytoluene, Ascorbyl Palmitate, Limonene, Linalool, Citral.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Pregnacare locion masazhues kundër strijave”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART