- 15%

Vitabiotics – Pregnacare Conception

3,400 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Prodhuesit e linjës Pregnacare, suplementi kryesor i shtatëzanisë në Angli, kanë zhvilluar Pregnacare Conception, për te ndihmuar suportuar ngjizjen e shëndetshme të femrave që po provojnë të ngelen shtatëzëna.

Nutrientët e nevojshëm në periudhën e shtatëzanisë.

Tani që keni vendosur të keni një fëmijë ju dëshironi të përgatitni trupin tuaj dhe të siguroheni që keni nje dietë dhe një mënyrë jetese mjaft të shëndetshme,  për të rritur në maksimum shanset për të mbetur shtatzënë.

Formula e Pregnacare Conception është zhvilluar dhe konceptuar në bazë të shumë studimeve në mbarë botën që tregojnë se nutrientë specifikë mund të luajnë një rol mjaft të rëndësishëm në ndërtimin e rezervave me nutrientë,  gati për shtatëzani apo për të ndihmuar në një shëndet sa më të mirë të sistemit riprodhues. Pregnacare Conception mundëson një bashkim të plotë, të kujdesshëm e të balancuar të mikronutrientëve , duke përfshirë dhe nutrientë specifikë si : inositoli , l-arginine , n-acetyl cysteine dhe selenium. Formula gjithashtu përfshin vitaminën B12 dhe acidin folik 400 mcg (microgram).

Ideale për të ndihmuar çdo femër të krijojë rezerva nutrientësh përpara shtatëzënisë. Formula përmban 100% nutrientë dhe vitamina dhe nuk përbëhet nga ilaçe apo hormone.

Formula përfshin nutrientët kryesor : 

 • Niveli i rekomanduar i acidit folik

Pregnacare Conception përmban 400 mcg acid folik, sasi ekzakte e rekomanduar për çdo femër që po tenton të mbetet shtatëzënë. Nesë nuk merrni acid folik shtesë rritet rreziku që të zhvillohen difekte në tubin neural gjatë formimit të fetusit.  Acidi folik gjithashtu ndihmon në proçesin e ndarjes së qelizave si dhe kontribuon në rritjen e placentës gjatë shtatzënisë.

 • Shëndeti riprodhues femrës

Disa nutrientë mund të luajnë nje rol në mbështetjen e shëndetit të sistemit riprodhues tek femrat. Pregnacare Conception përmban zink i cili kontribuon për të pasur nje pjellori normale dhe vitamin B6 e cila ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal . Formula gjithashtu përfshin vitaminë B12, hekur, magnesium dhe vitaminë D të cilat ndikojnë në proçesin e ndarjes së qelizave.

 • Suport me nutrienët të gjithanshëm

Pregnacare Conception mundëson suport të gjithanshëm me nutrientë shtesë duke përfshirë biotinë dhe bakër të cilat kontribuojnë në çlirimin e energjive, hekur i cili ndihmon në një fuksionim normal të sistemit imunitar dhe në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut si dhe hemoglobinës. Gjithashtu vitaminat B6 dhe B12 ndihmojnë për të ruajtur një funksionim normal të sistemit nervor. Formula gjithashtu përfshin dhe nutrientë të tjerë kryesorë si : L-Argininë , Inositol , N-Acetil  Cisteinë dhe Betakarroten.

Cikli menstrual dhe ngjizja

A e dini se disa femra mund të kenë çrregulime të ciklit pasi ndalojnë përdorimin e kontraceptivit që përdornin , e këto çrreguime mund te zgjasin deri në 6 muaj? Cikli menstrual mund të ketë çrregulime dhe nga humbja në peshë, ngritja në peshë, ushtrimet e tepërta apo nga çrregullimet emocionale e fizike .

Nëse ndodh që të keni vonesa ne ciklin menstrual, kjo nuk do të thotë  domosdoshmërisht se jeni shtatëzën  dhe këshillohet të kryeni nje test shtatzënie dhe te flisni me mjekun tuaj. Pregnacare Conception ka si bazë nutrientët dhe nuk ka hormone apo ilaçe.

 

Firma

Vitabiotics

Linja

Pregnacare

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për tab.% NRV*
Inositol50 mg--
N-Acetyl Cysteine50 mg--
Betacarotene (Natural Source)3 mg--
Coenzyme Q1020 mg--
Vitamin D (as D3 800 IU)20 µg400
Vitamin E (Natural Source)4 mg α-TE33
Vitamin C90 mg113
Thiamin (Vitamin B1)8 mg727
Riboflavin (Vitamin B2)5 mg357
Niacin (Vitamin B3)20 mg NE125
Vitamin B610 mg714
Folic Acid400 µg200
Vitamin B1220 µg800
Biotin150 µg300
Pantothenic Acid6 mg100
Magnesium60 mg16
Iron14 mg100
Zinc15 mg150
Copper1000 µg100
Selenium50 µg91
Iodine150 µg100
%NRV* - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
mg -miligram
Lista e përbërësve
Ingredients: Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Magnesium Oxide, Inositol (Carrier: Acacia), N-Acetyl Cysteine, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Coenzyme Q10 (CoQ10), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as HCl), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Riboflavin (Vitamin B2), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Pregnacare Conception”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART