- 15%

Vitabiotics – Pregnacare Conception Max

5,100 Lekë

Suplement ushqyes i avancuar me acid folik, zink, omega-3 DHA , vit.D, inozitol dhe CoQ10 që suporton një shtatzani të dëshiruar

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics Pregnacare Conception Max

Pregnacare Conception Max është zhvilluar bazuar në kërkimet shkencore në mbarë botën për të siguruar mbështetje maksimale para shtatzënisë, si dhe për të ndihmuar në plotësimin dhe mbrojtjen e rezervave ushqimore në gadishmëri për një shtatzëni.

 • Marka Nr.1 e suplementeve të shtatzanisë në Mbretërinë e Bashkuar.
 • Ideale për të gjitha gratë për të ndihmuar në furnizimin me lëndë ushqyese të majftueshme përpara konceptimit.
 • Formula ushqyese pa barna dhe hormone.
 • Nuk përmban përbërës që shkaktojnë parregullsi në ciklin mujor.
 • Pa përmbajtje laktoze, maja, ngjyrues artificial dhe konservues.

Përbërësit aktivë:

 • L-Methylfolate: formë e avancuar e biodisponueshme e acidit folik; siguron 400 μg acid folik bazuar në rekomandimet nga Departamenti i Shëndetësisë për të gjitha gratë që përpiqen të mbeten shtatzënë. Niveli i ulët i folatit të nënës është një faktor rreziku në zhvillimin e defekteve të tubit neural tek fetusi në rritje. Acidi folik nevojitet në procesin e ndarjes së qelizave  dhe ndikon gjithashtu në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.
 • Kapsulë me pastërti të lartë vaji peshku Omega-3: sigurojnë acide yndyrore esenciale DHA dhe EPA, të cilat sigurohen vetëm me anë të dietës. DHA kontribuon në zhvillimin normal të trurit dhe syve të fetusit. Para dhe gjatë shtatzënisë rekomandohet kufizimi i marrjes së peshkut për shkak të niveleve potencialisht të dëmshme të mërkurit dhe ndotësve. Për këtë arsye zgjidhja më e mirë është një suplement i pastruar i vajit të peshkut. Kapsulat ofrojnë vaj peshku të klasës GMP, të çertifikuar për qëndrueshmëri nga Friend of the Sea.
 • Formulim i avancuar dhe i balancuar me kujdes, që siguron nivele të rritura të lëndëve ushqyese në krahasim me formën e thjeshtë Pregnacare Conception: Selenium, Magnez, Koenzimë Q10, N-Acetil Cisteinë, Betacarotene dhe Inositol.
 • Zink- i  vërtetuar shkencërisht se kontribuon në fertilitetin dhe riprodhimin normal.
 • Vitamina B6 dhe B12 – kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe mirëfunksionimin e sistemit nervor.
 • Vitaminë D- rreth 25 µg u shtuan në formulë bazuar studimit të fundit shkencor  ”Alhomaid et al. Effect of vitamin D supplementation on vitamin D status in pregnant women: Findings from the MO-VITD study. Proceedings of the Nutrition Society” të zhvilluar në vitin 2020.
 • Biotinë dhe bakër- kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë.
 • Hekur- kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore: dy tableta plus një kapsulë Omega-3 në ditë e shoqëruar me vaktin tuaj kryesor. Gëlltiteni me ujë ose pije të ftohtë. Të mos përtypet. Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar. Të merret vetëm me stomakun plot.

Nuk ka nevojë të merrni një multivitaminë shtesë. Disa gra kanë raportuar një vonesë në ciklin e tyre gjatë përdorimit të produktit. Nëse përjetoni një vonesë ose ndryshim në ciklin tuaj mujor, kjo nuk mund të nënkuptojë domosdoshmërisht se jeni shtatzënë dhe këshillohet të bëni një test shtatzënie.

Për të ndihmuar në përgatitjen e trupit tuaj, mund ta filloni ta përdorni edhe deri në 3 muaj para se të filloni të provoni për një fëmijë. Pasi të konfirmoni se jeni shtatzënë, mund të vazhdoni të përdorni çdo tabletë të mbetur, përpara se të merrni gjatë shtatzanisë Pregnacare® Original, Gummies, Plus ose Max.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Adult

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

84

Bulking Agents: Calcium Carbonate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid), Myo-Inositol, N-Acetyl Cysteine, Tablet Coating (Polydextrose, Hydroxypropylmethylcellulose, Calcium Carbonate, Medium Chain Triglycerides, Colours: Iron Oxide, Copper Chlorophyllin [Natural Source]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Coenzyme Q10 (CoQ10), Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Niacin (as Nicotinamide), Betacarotene, Thiamin (Vitamin B1 as HCl), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin D3 (Cholecalciferol), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Riboflavin (Vitamin B2), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Calcium L-Methylfolate), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate, Vitamin B12 (as Methylcobalamin).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Pregnacare Conception Max”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART