- 15%

Vitabiotics – Perfectil

Original price was: 1,900 Lekë.Current price is: 1,615 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

VITAMINA NR.1 NË MBRETËRINË E BASHKUAR

Ne të gjithë duam të bëjmë më të mirën për shëndetin dhe pamjen tonë. Vitabiotics e di mirë që ajo që ju fusni brënda trupit tuaj ka një impakt të madh në shëndetin e brendshëm dhe në pamjen e jashtme. Për këtë arsye, Perfectil është formuluar nga ekspertë që të përmiresojë rutinën e përditshme të lëkurës dhe flokëve me një gamë prej 20 mikronutrientësh.
Perfectil është formula nr.1 ne Mbretërinë e Bashkuar për lëkurën, flokët dhe thonjtë.

Si vepron formula e trefishtë Perfectil?
Perfectil vepron duke shpërndarë ushqimin nëpërmjet qarkullimit të gjakut nëpër shtresat e lëkurës, folikulat e flokëve dhe në thonj.

Çdo tabletë përmban mikronutrientë përshirë:
Riboflavin (vitaminë B2), niacin (vitaminë B3) dhe biotin që ndihmojnë në mirëmbajtjen e lëkurës. Mineralet selenium dhe zink ndikojnë tek mirëqenia e flokëve dhe thonjve.

– Pa gluten
– Pa xhelatin
– Pa ngjyrues artificiale
– Pa konservantë
– Pa kripë, maja dhe laktozë
– Perfectil nuk është i testuar në kafshë

Përdorimi: Një tabletë në ditë me ushqimin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një lëng të ftohtë. Mos e përtypni. Mos e tejkaloni dozën tuaj ditore.
Rekomandohet përdorimi për të paktën 3 muaj.

Firma

Vitabiotics

Linja

Perfectil

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Informacione ushqyeseMesatarja për 2 tableta% NRV*
Vitamin D (D3 200 IU)

5 µg

100

Vitamin E (Natural Source)

40 mg α-TE

333

Vitamin C60 mg

75

Thiamin (Vit. B1)

8 mg

727

Riboflavin (Vit.B2)

4 mg

286

Niacin (Vit. B3)

18 mg NE

113

Vitamin B6

10 mg

714

Folic Acid

400 µg

200

Vitamin B12

9 µg

360
Biotin
45 µg
90
Pantothenic Acid

40 mg
667

Magnesium75 mg

20

Iron
12 mg

86
Copper
15 mg
150
Manganese0.5 mg25
Selenium100 µg

182
Chromium 50 µg125
Iodine200 µg
133
L-Cysteine10 mg
--
Betacarotene2 mg
--
Grape Seed Extract (95%

proanthocyanidins)
15 mg--

Maltodextrin, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglyceride, Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Zinc Sulphate, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), L-Cysteine, Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Perfectil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART