- 15%

Vitabiotics – Perfectil plus Nails

Original price was: 2,790 Lekë.Current price is: 2,371.50 Lekë.

Ushqyerje e avancuar për thonjtë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ushqyerje e avancuar per thonjte

Thonjte e mirembajtur dhe elegante japin pershtypjen e pare dhe shpesh thuhet qe shendeti jone pasqyrohet tek thonjte.Kerkimet e kryera nga Vitabiotics nxoren se shqetesimi kryesor i bukurise tek grate jane thonjte; edhe me shume se lekura dhe floket. Keshtu qe ne qofte se ndjeni se thonjte kane nevoje te permiresohen, ju nuk jeni vetem!
Perfectil Plus Nails eshte zhvilluar per te gjithe ato me nje interes te vecante ne mirembajtjen e thonjve, si dhe per nje suport te pergjithshem per lekuren dhe floket.

Ushqimi nga brenda i matriksit te thonjve

Perfectil Plus Nails ofron nje formule te avancuar per plotesimin e rutines suaj ditore. Ajo perfshin vitamina dhe minerale ‘bukurie’ duke ushqyer indet ne matriksin dhe shtratin e thonjve, duke pershire:
-Extra Selenium qe kontribuon ne mirembajtjen e thonjve
-Bakri qe ndihmon ne mirembajtjen e indeve lidhese
-Bishtkali (Equisetum arvense L.) burim natyral i silices
-Methyl Sulphonyl Methane (MSM) ofron squfurin, qe eshte nje lende ushqyese e rendesishme e gjetur ne shtresat e jashtme te lekures, flokeve dhe thonjve.

 

Me mbi 25 lende ushqyese te zgjedhura per efektin e tyre te kombinuar, Perfectil Plus Nails ndikon ne te gjithe hapesirat e bukurise; lekura dhe floket; dhe ndikim maksimal tek thonjte.
-Pershin Vitamine C qe kontribuon ne formimin normal te kolagjenit per mirefunksionimin e lekures
-Niacin (vitamine B3) qe kontribuon ne mirembajtjen e lekures
-Biotin qe ndikon tek shendeti i flokeve

Per nje mireqenie te pergjithshme
Perfectil Plus Nails i ofron lekures, flokeve dhe thonjve nje spekter te gjere te lendeve ushqyese bio-aktive. Gjithashtu Perfectil Plus Nails ka funksion te dyfishte pasi vepron si multivitamine per trupin tuaj. Nuk eshye nevoja ta merri shtese.

-Pa gluten
-Pa xhelatin
-Pa ngjyrues artificiale
-Pa konservante
-Pa kripe, maja ose laktoze
-Perfectil Plus Nails nuk eshte i testuar ne kafshe
-I pershtatshem per vegjetariane

Perdorimi: Dy tableta ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje pije te ftohte. Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore. Perfectil Plus Nails duhet te merret me stomak plot. Rekomandohet perdorimi i rregullt per 3muaj.

Firma

Vitabiotics

Linja

Perfectil

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Horsetail Botanical Extract
   Equisetum arvense L. 200 mg
MSM 200 mg
Grape Seed Extract 15 mg
Co-enzyme Q10 5 mg
L-Methionine 30 mg
L-Cystine 30 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Citrus Bioflavonoids 15 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin B1 (Thiamin) 8 mg 727
Vitamin B2 (Riboflavin) 4 mg 286
Vitamin B3 (Niacin) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Calcium 400 mg 50
Magnesium 75 mg 20
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 165 µg 300
Chromium 40 µg 100
Iodine 200 µg 133

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Calcium Carbonate, Potato Starch, Polyvinylpolypyrrolidone, Cross Linked Cellulose Gum, Methyl Sulphonyl Methane, Horsetail Powder Extract, Magnesium Oxide, Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Purified Talc, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Iron Oxides), Polyvinylpyrrolidone, Hydroxypropylcellulose & Ethyl Cellulose, Anti-caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide, Purified Talc & Magnesium Stearate, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, L-Methionine, L-Cystine, Citrus Bioflavonoids, Niacin (Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Grape Seed Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Purified Talc, Maltodextrin, BHA, Ethyl Cellulose]), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate, Corn Starch, Glucose Syrup), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Riboflavin, Manganese Sulphate, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Titanium Dioxide, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Perfectil plus Nails”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART