- 15%

Vitabiotics – Perfectil plus Hair

Original price was: 3,900 Lekë.Current price is: 3,315 Lekë.

Ushqyerje e avancuar për flokët

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Perfectil plus Hair

Ushqyerje e avancuar për flokët
Floku thonë që është gjysma e bukurisë, por stilimet, trajtimi me bojëra dhe dietat mund të ndikojnë tek flokët tonë. Perfectil Plus Hair është dizenjuar për personat që duan të mbajnë të shëndetshme flokët, por njëkohësisht të kujdesen dhe për lëkurën dhe thonjtë.

Floku ka si funksion biologjik mbajtjen e kokës të ngrohtë dhe ndihmon në rregullimin e temperaturës së trupit. Patjetër që ai bën më shumë sesa këto funksione bazike dhe në shumë mënyra mund të komunikojë mesazhe për veten tonë dhe si ndihemi.

Ushqimi i folikulit të flokut nga brenda

Perfectil Plus Hair është një formulë e specializuar e zhvilluar për të dhënë më shumë suport për flokët tuaj dhe është dizenjuar për plotësuar rutinën ditore të bukurisë. Perfectil Plus Hair është formuluar për të ushqyer nga brenda me mikronutrientë përshirë:

 • Unique Colourel Blend, me bakër që kontribuon në ngjyrimin  normal të flokut
 • Biotin, selenium dhe zink që ndihmojnë të gjitha në mirëmbajtjen dhe forcimin e flokut
 • Gjithashtu përfshin aminoacide, Kolagjen Marin, Inositol dhe ekstrakt rrushi

Me një total prej 28 mikronutrientë, Perfectil Plus Hair ndihmon të gjitha hapësirat e bukurisë, lëkurën, thonjtë dhe suport ekstra për flokët përfshirë:

 • Selenium që ndihmon në mirëmbajtjen dhe forcimin e thonjve
 • Riboflavin (vitamin B2), niacin (vitamin B3) plus mineralet zink dhe jod që ndihmojnë në mirëmbajtjen e lëkurës.
 • Vitamina C ndihmon në formimin e kolagjenit

Udhëzime mbi përdorimin

Dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Perfectil Plus Hair duhet te merret vetëm me stomak plot.

 • Pa gluten, pa xhelatinë, pa ngjyrues artificialë, pa konservantë, pa kripë, maja ose laktozë.
 • Perfectil Plus Hair nuk është testuar në kafshë.
Firma

Vitabiotics

Linja

Perfectil

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Hydrolysed Marine Collagen 200 mg
Horsetail Powder Extract 200 mg
Grape Seed Extract 10 mg
L-Cystine 100 mg
Inositol 200 mg
L-Methionine 50 mg
Co-Q10 5 mg
Citrus Bioflavonoids 15 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Magnesium 75 mg 20
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 165 µg 300
Chromium 40 µg 100
Iodine 200 µg 133

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Bulking Agent: Calcium Carbonate, Inositol, Horsetail Extract (Equisetum Extract, Silicon Dioxide, Maltodextrin), Marine Collagen (from Fish), Magnesium Hydroxide (Maltodextrin), Microcrystalline Cellulose, L-Cystine, Vitamin C (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethylcellulose), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Purified Talc, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Methionine, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid, Dicalcium Phosphate Dihydrate), Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Potassium Iodide (Potassium Iodide, Dicalcium Phosphate Anhydrous, Hydroxypropylcellulose), Niacin (as Nicotinamide), Zinc Oxide, Biotin (Biotin, Dicalcium Phosphate Dihydrate), Thiamin (Vitamin B1 Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Magnesium Stearate, Betacarotene (Betacarotene, Modified Starch, Corn Starch, Glucose, Anti-oxidants: DL-Apha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Vitamin D3 (Cholecalciferol, Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Anti-oxidant: DL-Alpha Tocopherol), Grape Seed Extract, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Riboflavin, Sodium Selenite Triturate (Microcrystalline Cellulose), Vitamin B12 (Cyanocobalamin, Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin), Copper Sulphate, Chromium Chloride. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Perfectil plus Hair”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART