- 15%

Vitabiotics – Perfectil Platinum

Original price was: 4,990 Lekë.Current price is: 4,241.50 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Bukuria vjen nga brenda

Perfectil Platinum është zhvilluar nga Vitabiotics, eskpertët të cilët formuluan Perfectil, suplementin më të shitur në Mbreterinë e Bashkuar për flokët, thonjtë dhe lëkurën.

Formula e Perfectil Platinium ofron kolagjen Bio-Marin, farat e rrushit, ekstrakt çaji jeshil, ekstrakt pishe, ekstrakt Likopeni si dhe vaj të farës së zezë, Acid Alfa Lipoik dhe Ko-enzimë Q10. Kombinon të gjithë nutrientët që kontribuojnë në formimin e kolagjenit, mbrojtjen qelizore dhe ndarjen qelizore.

Advanced bio-marine collagen complex

Lëkura & formimi i kolagjenit 

 • Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit, për një funksion normal të lëkurës
 • Plus Riboflavin (vit.B2), Niacin (vit.B3) dhe biotin, të cilat ndihmojnë në mirëmbajtjen e lëkurës.

Ndarja qelizore & mbrojtja

Shkaqet më të shpeshta të plakjes të parakohshme të lëkurës është rrezatimi UV si dhe ndotja, duhanpirja si dhe radikalet e lira.

 • Vitaminat E, C dhe riboflavin (vit. B2) kontribuojnë në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ
 • Vitaminat D dhe B12, acidi folik plus mineralet hekuri, magnezi & zinku kontribuojnë në mbajtjen e një ndarjeje normale qelizore

Mbështetje në shëndetin e thonjve dhe flokëve

 • Seleniumi dhe zinku kontribuojnë në shëndetin e thonjve
 • Biotina kontribuon në flokë normal ndërsa bakri kontribuon në pigmentimin e flokëve.

Formulë multivitaminoze gjithëpërfshirëse

Perfectil Platinum ofron një gamë të gjerë vitaminash dhe mineralesh, duke eleminuar nevojën për të marrë shumë suplemente. Me Perfectil Platinum nuk është nevoja të merrni një multivitaminë shtesë.

Tre fazat e plakjes së lëkurës:

Mosha Shenjat Ndryshime lidhur me moshën
25-45
 • Vija të holla dhe shfaqja e rrudhave të para
 • Pak humbje e elasticitetit
 • Shenjat e para të varjes së lëkurës tek sytë
 • Ulje e lehtë në riparimin e lëkurës, që çon në më pak kolegjen dhe në rritje të akumulimit të indit të dëmtuar lidhor
 • Rënie e dukshme në hidratimin e lëkurës
45-55
 • Zmadhim i poreve dhe njollave të moshës
 • Më shumë rrudha, lëkurë më e ashpër
 • Lëkurë e varur tek sytë dhe qafa
 • Degradim i vazhduar i lëkurës
 • Rënie e theksuar në riparimin e lëkurës dhe sistemin imunitar
 • Kohezioni midis shtresave të lëkurës vazhdon të bie

 • Hollim i epidermes
55+
 • Ton i lëkurës jo i njëtrajtshëm, pigmentime
 • Rrathë të zinj rreth syve
 • Riparim i pakët i lëkurës
 • Mbiprodhim lokal i melaninës
 • Prodhim i ulët i kolagjenit dhe yndyrës

Këshillohet marrja e dy tabletave në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Merreni me somak plot. Nuk është e nevojshme të merrni një multivitaminë tjetër. Ky produkt mund të merret për aq kohë sa e keni të nevojshme dhe rekomandohet një marrje e rregullt.

 • Pa gluten
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Nuk është e testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Mosha

20+

Forma

Tableta

Sasia

60

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Bio-Marine Collagen (Cartidea) 200 mg
Grape Seed Extract 15 mg
(95% Proanthocyanidins)
Pine Bark Extract 8 mg
(95% Proanthocyanidins)
Green Tea Extract 20 mg
(Standardised extract 55% polyphenols)
Tomato Extract 10 mg
Providing pure Lycopene 0.5 mg
Blackcurrant Seed Oil 50 mg
Alpha Lipoic Acid 40 mg
Co-enzyme Q10 5 mg
Vitamin D (D3 500 IU) 12.5 µg 250
Vitamin E (Natural Source) 50 mg α-TE 417
Vitamin C 90 mg 113
Thiamin (Vit. B1) 4 mg 727
Riboflavin (Vit. B2) 8 mg 286
Niacin (Vit. B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Magnesium 100 mg 27
Iron 12 mg 86
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium (Yeast Free) 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 200 µg 133
(from Purified Sea Kelp extract)
Silicon 50 mg
L-Cystine 20 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit
Bulking Agent: Maltodextrin, Bio-Marine Collagen (from Fish), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Glyceryl Tristearate), Silicon Dioxide, Vitamin E Natural Source (D-Alpha Tocopheryl Acetate, Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Fish Gelatin), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Tablet Coating (Hydroxypropylmethyl Cellulose, Microcrystalline Cellulose, Acetylated Monoglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Red Iron Oxide]), Blackcurrant Seed Oil Powder (Gum Acacia, Maltodextrin, Antioxidants [Ascorbyl Palmitate, Mixed Natural Tocopherol (from Soya)]), Zinc Sulphate, Iodine (Purified Sea Kelp Extract), Alpha Lipoic Acid, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents (Silicon Dioxide, Stearic Acid, Magnesium Stearate), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gammacarotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Corn Starch, Glucose Syrup, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Niacin (Nicotinamide), L-Cystine, Standardised Green Tea Extract, Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin, Carriers: Citric Acid Anhydrous, Trisodium Citrate, Maltodextrin), Lycopene Extract (Corn Dextrin), Pine Bark Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Perfectil Platinum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART