Vitabiotics – Perfectil Biotherapy Body Oil

4,500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics Perfectil Biotherapy Body Oil

Ekspertët e vitaminave, Vitabiotics kanë krijuar një vaj trupi të mbushur me njëmbëdhjetë vajra 100% natyralë plus gjalpë Shea, të cilat përmbajnë vitamina natyrale për të hidratuar, lëmuar dhe mbrojtur lëkurën.

Kyy vaj ushqyes për trajtimin e bukurisë është i përsosur për lëkurën e thatë dhe të lodhur, plagët dhe strijat.

Vaji i trupit Perfectil Biotherapy përmban 100% vajra natyralë, duke përfshirë vajin e trëndafilit, arganit, kokosit, avokados, makadamias dhe vajit të grurit, plus gjalpë shea dhe vitaminë E dhe A. Kjo përzierje unike bimore hidraton thellësisht dhe kujdeset për lëkurën e thatë.

Vitamina E:  ka veti antioksidante, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga radikalet e lira që mund të shkaktojnë plakje të parakohshme të lëkurës. Vitamina E gjithashtu ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës duke lejuar lëkurën të mbajë më shumë lagështi.

Vitamina A: ka veti anti-plakje që ndihmon në përmirësimin e tonit, strukturës, butësisë dhe elasticitetit të lëkurës, duke ndihmuar në formimin e prodhimit të kolagjenit dhe duke e bërë atë të duket më e fortë dhe më rinore. Vaji i Trupit Perfectil Bioterapie përmban një nivel të ulët të vitaminës A (Retinyl Palmitate) e cila dihet se është e sigurt gjatë shtatzënisë kur absorbohet në mënyrë topike.

Çfarë e bën unik Perfectil Biotherapy Body Oil?

 • Përmban një përzierje unike të njëmbëdhjetë vajrave 100% natyralë
 • Mund të përdoret çdo ditë, për kujdes të butë të trupit gjatë gjithë vitit
 • Pa vajra minerale dhe sintetikë, aditivë të naftës, parabenë, SLS dhe aromë artificiale – vetëm përbërës të pastër efektivë
 • Aromë e butë e freskët që vjen nga vajrat natyralë të livandës dhe agrumeve
 • I testuar dermatologjikisht
 • I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët

Vaji i trupit Perfectil Biotherapy është i sigurt dhe efektiv gjatë muajve të shtatzënisë dhe mund të vazhdohet të aplikohet pas lindjes, për të ndihmuar lëkurën e kontraktuar të qëndrojë elastike. Për rezultate më të mira, gratë shtatzëna duhet të aplikojnë Perfectil Biotherapy Body Oil në zonat shqetësuese që nga fillimi i tremujorit të parë.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni Perfectil Biotherapy Body Oil në lëkurë të pastër dhe të thatë. Masazhoni në të gjithë trupin, ose në zona të veçanta shqetësuese.

Përdoreni dy herë në ditë ose sipas nevojës.

Shmangni kontaktin me sytë. Vetëm për përdorim të jashtëm.

 

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Sasia

125ml

Forma

Shishe

Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Tocopherol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Limonene, Calendula Officinalis Flower Extract, Linalool, Retinyl Palmitate, BHT, Ascorbyl Palmitate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Perfectil Biotherapy Body Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART