- 15%

Vitabiotics – Osteocare Chewable

(1 përshtypje mbi produktin)

850 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Osteocare Chewable

Si shtesë ushqimore që është më e lehtë për t’u gëlltitur, Osteocare Chewable ju jep Kalcium dhe faktorë të tjerë si Vitamina D në tableta të përtypshme me shije shumë teë mirë portokalli dhe mente. Osteocare është formula nr.1 e kalciumit në Mbretërinë e Bashkuar dhe është zhvilluar shkencërisht mbi bazën e hulumtimit më të fundit për të siguruar një burim të pasur të kalciumit dhe bashkë-faktorëve përfshirë vitaminën D e cila ndihmon në thithjen normale të kalciumit nga trupi. Osteocare Chewable përmban formën e preferuar D3 të Vitaminës D. Vitamina D3, e njohur gjithashtu si kolecalciferol, është forma e vitaminës D që prodhohet nga lëkura gjatë ekspozimin ndaj rrezeve të diellit, formë specifike e bërë në trupin e njeriut dhe për këtë arsye më efektive se D2 e ​​cila gjendet në disa shtesa.

 • Bazuar në formulën origjinale të Kalciumit, Magnezit, Vitaminës D dhe Zinkut
 • Kalcium, magnez, vitaminë D dhe zink që kontribuojnë në mirëmbajtjen e kockave normale
 • Me Vitaminën D3, forma e preferuar e Vitaminës D

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit: 2 tableta në ditë

Fëmijet(4-12 vjeç): 1 tabletë në ditë

Firma

Vitabiotics

Linja

Osteocare

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

30


Nutrientët Mesatarja për dy tableta % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Calcium 800 mg 100
Magnesium 300 mg 80
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 50 µg 91
Boron 0.6mg

*NRV = Vlera referencë e nutrientëve, µg = microgram
mg = milligram, IU = Njësi ndërkombëtare, †Farmakopeja amerikane

Përbërësit:
Calcium Carbonate, Magnesium Hydroxide, Crosslinked Cellulose Gum, Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Bulking Agent: Maltodextrin, Vitamin D (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Sodium Borate, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Sodium Selenate

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Osteocare Chewable
 • Artila H.

  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART