- 15%

Vitabiotics – Omega-H3 Liquid

Original price was: 1,500 Lekë.Current price is: 1,275 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Nje bio-formule e avancuar
Omega H-3 Liquid ofron nje perzierje te 18 bio-elementeve, pershire vitamina, minerale, aminoacide dhe Swiss Alpine Malt .Formula gjitheperfshirese eshte zhvilluar nga kerkime te zgjatura te biokimisteve dhe nutricieneve.
Omega H-3 Liquid vjen ne nje shije fantastike portokall-cokollate. ky formulim leng eshte ideal per ato qe duan nje alternative tjeter nga kapsulat.

Mireqenie e pergjithshme
Omega-H3 Liquid perfshin tiamine (vitamin B1) qe ndikon ne funksionin normal te zemres dhe sistemmit nervor, nderkohe qe vitamine B12 ndihmon formimin e qelizave te kuqe. Vitamina B6 dhe B12, hekuri dhe folati ndihmojne reduktimin e lodhjes, plus bakri ndikon ne energji.

-Pa ngjyrues artifiaciale ose embelsues
-Pa kripe, yndyre ose maja
-Pa alkool
-Omega-H3 nuk eshte e testuar ne kafshe

Perdorimi

Te rriturit (femra dhe meshkuj):

1 luge caji 2here ne dite.

Femijet (3-6 vjec):

Gjysem luge caji 2here ne dite.

Femijet (7-12 vjec):

1 luge caji 1-2 here ne dite

Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore. Tundeni mire para perdorimit.

Firma

Vitabiotics

Linja

Omega-H3

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Nutritional Information Average per 10ml % EC NRV*
L-Lysine 40 mg
L-Histidine 5 mg
Malt Extract 2100 mg
Vitamin D (as D3 300 IU) 7.5 µg 150
Vitamin E 10 mg α-TE 83
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 12 mg 1091
Riboflavin (Vitamin B2) 3 mg 214
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 5 mg 357
Folacin (Folic Acid) 200 µg 100
Vitamin B12 10 µg 400
Biotin 8 µg 16
Pantothenic Acid 3 mg 50
Iron 10 mg 71
Zinc 6 mg 60
Copper 1000 µg 100
Manganese 1 mg 50
Iodine 120 µg 80

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram, µg = microgram

Përbërësit
Natural Sweeteners (Raw Cane Sugar, Glucose Liquid [Sulphites]), Malt Extract (from Barley), Purified Water, Acidity Regulators (Sodium Citrate, Citric Acid), Propylene Glycol, Vitamin C (Ascorbic Acid), Iron (Ferric Ammonium Citrate), Lysine HCl, Natural flavourings (Orange Extract, Chocolate Orange Flavouring), Zinc Sulphate, Niacin (Nicotinamide), Caprylic/Capric Triglyceride, Vitamin B1(Thiamin HCl), Thickening Agent (Xanthan Gum), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Histidine, Preservative (Potassium Sorbate), Pantothenic Acid (D-Panthenol), Copper Sulphate, Vitamin B2 (Riboflavin), Manganese Sulphate, Vitamin D3, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Hydroxide, Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Biotin. Allergy Advice: For allergens, including cereals containing gluten, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Omega-H3 Liquid”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART