- 15%

Vitabiotics – Omega-H3 Blue Label

1,700 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Bio-formule e avancuar
Omega-H3 Blue Label eshte produkti me i fundit i games omega-H3.
Formula e Omega-H3 Blue Label permban 34 bio-elemente perfshire vitamina, minerale dhe mikro-nutriente te avancuar si Co-Q10 dhe ektrakt likopeni. Pas shume kerkimesh shkencore, tabletat e avancuara Omega-H3 Blue Label perfshijne gjithashtu ekstrakt te Ginsengut Siberian, Ekstrakt Maca, bioflavonoide te qitros dhe fara lini, burim i acid alfa-linolenik.

Mireqenie e pergjithshme

Formula Omega-H3 Blue Label permban vitamine D, zink dhe selenium qe kontribuojne ne forcimin e sistemit imunitar; si dhe Vitamine B6 & B12, hekur dhe folate qereduktojne ndjesine e lodhjes. Vitamina C ndikon ne mirefunksionimin e sistemit nervor, rrit pperthithjen e hekurit dhe ndihmon ne formimin e kolagjenit. Omega-H3 Blue Label ofron formulen me te fundit nga Vitabiotics per shendet dhe vitalitet.

-Pa ngjyrues artificiale
-Pa konservante
-Pa kripe, sheqer ose maja
-Omega-H3 Blue Label nuk eshte e testuar ne kafshe
-E pershtatshme per vegjetariane

Perdorimi: Nje tabelete ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje pije te ftohte. Nuk duhet te pertypet. Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar. Duhet te merret me stomak plot.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Natural Mixed Carotenoids 3mg
PABA 30mg
Flax Seed 50mg
Siberian Ginseng Extract equiv to. 4mg
L-Lysine 40mg
L-Methionine 40mg
Inositol 30mg
Citrus Bioflavonoids 10mg
Co-Q10 5mg
Tomato Extract providing pure Lycopene 1.5mg
Alpha Lipoic Acid 20mg
Guarana Extract equiv to. 120mg
Peruvian Maca Extract equiv to. 100mg
Vitamin A (2666 IU) 800ug RE 100
Vitamin D (as D3 800 IU) 20ug 400
Vitamin E 15mg α-TE 125
Vitamin C 80mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 20mg 1818
Riboflavin (Vitamin B2) 5mg 357
Niacin (Vitamin B3) 36mg NE 225
Vitamin B6 10mg 714
Folic Acid 400ug 200
Vitamin B12 75ug 3000
Biotin 50ug 100
Pantothenic Acid 10mg 167
Magnesium 60mg 16
Iron 12mg 86
Zinc 15mg 150
Copper 1000ug 100
Manganese 2mg 100
Selenium 150ug 273
Chromium 75ug 186
Molybdenum 50ug 100
Iodine 150ug 100

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, GTF = Glucose Tolerance Factor

Përbërësit
Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate & Potato Starch, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethyl Cellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethyl Cellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Natural Source Colours: Titanium Dioxide & Spirulina), Flax Seed Oil Powder (Flax Seed Oil [Carriers: Maltodextrin, Tapioca Starch, Antioxidants: Mixed Natural Tocopherols, Ascorbyl Palmitate]), Lysine HCl, Niacin (as Nicotinamide), Crosslinked Cellulose Gum, Zinc Sulphate, Methionine, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Para Amino Benzoic Acid (PABA), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Purified Talc, Inositol, Polyvinylpolypyrrolidone, Citrus Bioflavonoids (Carrier: Maltodextrin), Guarana Extract, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Alpha Lipoic Acid, Maca Extract, Ethyl Cellulose, Polyvinylpyrrolidone, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene [Carrier: Potato Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopheryl Acetate]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin A (as Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Colloidal Anhydrous Silica, Purified Talc, Butylated Hydroxyanisole, Ethyl Cellulose]), Riboflavin, Manganese Sulphate, Co-Enzyme Q10, Titanium Dioxide, Hydroxypropyl Cellulose, Copper Sulphate, Tomato Extract, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Siberian Ginseng Extract, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Potassium Iodide, Sodium Molybdate, Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Omega-H3 Blue Label”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART