- 10%

Vitabiotics – Neurozan Plus

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,900 Lekë.Current price is: 3,510 Lekë.

Neurozan Plus ofron mbështetje nutricionale të avancuar me nutrient specifikë që ndihmojnë funksionimin normal të trurit dhe funksioneve konjitive.

Neurozan Plus kombinon mikro-nutrientë specifikë për trurin me kapsula me përmbajtje Omega-3 DHA.

Përshkrimi i Produktit

Neurozan Plus

Mbështetje e lartë për trurin me DHA

DHA (Docosahexaenoic acid– është një acid yndyror esencial omega-3 që nuk prodhohet nga vetë trupi por merret me anë të dietës nga qumështi i gjirit, vaji i peshkut ose vaji i algave. Është ndërtues strukturor i trurit të njeriut, korteksit cerebral, lëkurës dhe retinës të syrit.

Truri juaj ka nevojë për një spektër të gjerë nutrientësh esencialë që punojnë së bashku për të siguruar shëndetin dhe performancën e tij. Neurozan Plus ofron mbështetje nutricionale të avancuar me nutrient specifikë që ndihmojnë funksionimin normal të trurit dhe funksioneve konjitive.

Neurozan Plus kombinon mikro-nutrientë specifikë për trurin me kapsula me përmbajtje Omega-3 DHA.

Ushqim për trurin:

Funksionimi i trurit
Omega-3 ofron 300mg DHA* e cila kontribuon në funksionimin normal të trurit.

Performanca e sistemit nervor
Hekuri, zinku dhe jodi kontribuojnë në funksionimin normal konjitiv plus acidin pantotenik i cili kontribuon në zhvillimin performancën normale të sistemit nervor.

Sistemi nervor
Tiamina (vit. B1), magneziumi dhe vitamin C kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Nutrientë specifikë për trurin:

 • L-Argninë
 • Fosfatidilserinë
 • 5-HTP
 • Gingko Biloba
 • Co-Q10

Nivele ideale të vitaminës D3

Tableta përmban një sasi ideale të vitaminës D 25mcg (1000 IU) në formën e vitaminës D3 (kolekalciferol) që është forma më e preferuar pasi në këtë formë sintetizohet nga lëkura gjatë ekspozimit në diell.

Shëndeti dhe vitaliteti
Kjo formulë e avancuar përfshinë nutrient që ndihmojnë të gjithë organizmin:

 • Vitamina C, hekuri dhe bakri kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë
 • Seleniumi dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar

Duke qënë se Neurozan Plus është një formulë e plotë dhe gjithëpërfshirëse nuk është nevoja të përdoren multivitamina të tjera.

*Efektet positive për trurin arrihen me një doze ditore prej 250mg DHA.

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë (nga blisteri lejla)

Dhe një kapsulë në ditë (nga blisteri rozë)

Gëlltitini të dyja me ujë ose me një pije të ftohtë në vaktin tuaj kryesor. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozen e rekomanduar.

Gjithmonë lexoni udhëzimet mbi përdorimin. Mos tejkaloni dozën ditore të rekomanduar. Ky produkt përmban hekur që nëse merret në sasi të madhe mund të shkaktojë probleme tek fëmijët e vegjël. Si me çdo supplement tjetër, konsultohuni me mjekun përpara përdorimit nëse jeni shtatzanë, ushqeni me gji ose vuani nga epilepsia ose alergjitë. Përmban vaj peshku. Mos e përdorni nëse jeni alergjik nga soja, peshku apo nënproduktet e peshkut. Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë një djetë të shumëllojshme dhe të balancuar dhe jetesën e shëndetshme.

Firma

Vitabiotics

Forma

Tableta

Sasia

56


Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Ginkgo Biloba Extract equiv.to 120 mg
5-HTP 20 mg
L-Arginine 40 mg
Glutamine 10 mg
L-Glutathione 5 mg
Co-Q10 10 mg
Phosphatidylcholine 10 mg
Phosphatidylserine 10 mg
Natural Mixed carotenoids 2 mg
Vitamin D (as D3 1000 IU) 25 µg 500
Vitamin E 36 mg α-TE 300
Vitamin C 80 mg 100
Vitamin B1 (Thiamin) 25 mg 2273
Vitamin B2 (Riboflavin) 3 mg 214
Vitamin B3 (Niacin) 32 mg NE 200
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 100 µg 4000
Pantothenic Acid (Vitamin B5) 36 mg 600
Magnesium 75 mg 20
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 250 µg 25
Manganese 2 mg 100
Selenium 110 µg 200
Chromium 40 µg 100
Iodine 150 µg 100

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Ingredients

Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate, & Pregelatinised Starch, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Polyvinylpolypyrrolidone, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide, Purified Talc & Magnesium Stearate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Ethyl Cellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Phosphatidylserine (from Soya), Phosphatidylcholine (from Soya), L-Arginine, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Zinc Sulphate, Ginkgo Biloba, Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpyrrolidone, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Ferrous Fumarate, Hydroxytryptophan, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Vegetable Starch, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Co-Enzyme Q10, Potato Starch, Glutamine, Manganese Sulphate, L-Glutathione, Riboflavin, Ethyl Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA, Ethylcellulose]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Omega-3 Capsule

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Omega-3 Fish Oil 600 mg
   Providing:
   DHA  (Docosahexaenoic acid) 300mg
   EPA  (Eicosapentaenoic acid) 60 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Ingredients

Omega-3 Fish Oil (Docosahexaenoic Acid Concentrate) (from Fish), Capsule Shell: (Pharmaceutical Grade Gelatin, Glycerine, Natural Flavour Lemon Oil). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vitabiotics – Neurozan Plus
 • V A. (blerës i verifikuar)

  Sherbimi shume korrekt. E rekomandoj.

 • V A. (blerës i verifikuar)

  Hera e trete qe blej vitaminat, shume te nevojshme per mua qe studioj me shume se 10 ore cdo dite. Sherbimi shume korrekt. E rekomandoj.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART