- 15%

Vitabiotics – Menopace Red Clover (Tërfil i Kuq)

Original price was: 3,700 Lekë.Current price is: 3,145 Lekë.

Menopace Tërfil i Kuq është suplement unik, që merret një në ditë, ofron 40mg Menoflavon si dhe ekstrakt të Çajit Jeshil (25mg polifenole),

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Menopace Tërfil i Kuq është suplement unik, që merret një në ditë, ofron 40mg Menoflavon si dhe ekstrakt të Çajit Jeshil (25mg polifenole), në një kapsulë të veçantë vegjetariane.

Isoflavonet e Tërfilit të Kuq
Tërfili i Kuq është një nga burimet më të pasura natyrale të isoflavoneve. Përmban isoflavonet Biochanin-A, Formononetin dhe Genistein.

Menopace Tërfil i Kuq është formuluar specifikisht kështu që mund të merret bashkë me çdo produkt të gamës Menopace.

Ekstrakt Çaji Jeshil (25mg polifenole)
Menopace Tërfil i Kuq përfshin benefitet shtesë të ekstraktit të Çajit Jeshil. Çdo kapsulë përmban 25mg polifenole Ekstrakti të Çajit jeshil i cili mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Menopauza është një fazë natyrale që e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menopace, suplementin më të shitur në Mbreterinë e Bashkuar, që ofron mbështetje ideale ushqyese gjatë kësaj periudhe ndyshimesh.

Udhëzime mbi Përdorimin

Këshillohet përdorimi i një kapsule në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret me stomak plot.

 • E pershtatshme për vegjetarianë
 • Pa ngjyrues artificialë, pa konservantë, pa gluten, pa xhelatinë, pa kripë ose maja
 • Menopace Tërfil i Kuq nuk është testuar në kafshë
Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

40+

Forma

Tableta

Sasia

30

Vitamin, mineral & nutrient tablets with soya isoflavone extract, plus botanical tablets.

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg
Soya Isoflavone Extract 20 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Lista e plotë e përbërësve

Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Glycerine, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Active Botanical Tablet Nutritional Information

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg
Sage Extract 250 mg
Green Tea Extract
(Standardised Extract 55% Polyphenols) 50 mg
Flaxseed Lignans
(Standardised SDG 20%) 50 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram

Lista e plotë e përbërësve
Active Botanical Tablet Ingredients: Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Soya Iso‑avonoids (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxides]), Standardised Sage Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caeine), Standardised Lignan Extract (Lignans, Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Stearic Acid. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Red Clover (Tërfil i Kuq)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART