- 15%

Vitabiotics – Menopace Plus

Original price was: 3,900 Lekë.Current price is: 3,315 Lekë.

Suplement i avancuar për mbështetjen e organizmit gjatë menopauzës.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Menopace Plus është një suplement i formuluar specifikisht për gratë gjatë dhe pas menopauzës që kërkojnë më shumë mbështetje. Menopace Plus ofron një formulë unike me një paketim dysh duke kombinuar tabletat Menopace Original me tableta me origjinë bimore.

Çdo tabletë bimore përmban:

100mg isoflavone të sojës
Soja është një nga burimet më të pasura natyrale të isoflavoneve. Menopace Plus ofron isoflavonet Diadzein, Glycitein dhe Genistein.

Sherebelë
Sherebela është anëtare e familjes së mentes dhe është e njohur në kuzhinë për përdorimet e shumta.

Fara Lini
Farat e linit janë si një fabrikë e vogël ushqyese për organizmin tonë.
Ato përmbajnë një numër të lartë fibrash, antioksidantë fitokimik, vitamina dhe minerale. Gjithashtu janë të pasura me omega 3, që vjen nga burime bimore, i njohur ndryshe si acidi linolenik.

Çaj Jeshil
Çaji Jeshil ka qenë popullor në Kinë për mijëra vjet. Çaji Jeshil në Menopace Plus përmban 55% polifenole, përbërësi aktiv i tij. Çaji Jeshil kontribuon në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitaminat & Mineralet Menopace
Menopauza është një fazë natyrale që e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menopace , suplementin nr. 1 më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës.

Tabletat ofrojnë mikronutrientë specifike për:

Rregullimin Hormonal
Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve specifike mund të ndryshojnë. Menopace Plus përmban vitaminë B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

Shëndetin e Kockave
Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndesishëm për gratë gjatë menopauzës prandaj Menopace Plus përmban magnezium, zink dhe vitaminë D që kontribuojnë në kocka të shëndetshme. Menopace Plus është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi si Osteocare.

Shëndetin e zemrës
Shëndeti i zemrës dhe sistemit kardiovaskular është veçanërisht i rëndësishëm ndërsa plakemi. Menopace Plus ofron vitaminat B6, B12 dhe acid folik që kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës, plus tiaminë (vitaminë B1) që kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

Mirëqënien e përgjithshme:
Menopace Plus përmban vitaminat B1, B6 dhe B12 që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Udhëzime mbi përdorimin

Një tablete Menopace (blisteri i kuq) në ditë plus një tabletë bimore (blisteri jeshil) në ditë.
Merreni me stomak plot. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 • I përshtatshëm për vegjetariane
 • Pa ngjyrues artificialë, pa koservantë, pa kripë ose maja, pa gluten, pa xhelatinë, Menopace Plus nuk është testuar në kafshë, Menopace Plus nuk përmban medikamente
Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

40+

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

28 Tableta + 28 Kapsula

Vitamin, mineral & nutrient tablets with soya isoflavone extract, plus botanical tablets.

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg
Soya Isoflavone Extract 20 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Lista e plotë e përbërësve

Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Glycerine, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Active Botanical Tablet Nutritional Information

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg
Sage Extract 250 mg
Green Tea Extract
(Standardised Extract 55% Polyphenols) 50 mg
Flaxseed Lignans
(Standardised SDG 20%) 50 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram

Lista e plotë e përbërësve
Active Botanical Tablet Ingredients: Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Soya Iso‑avonoids (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxides]), Standardised Sage Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caeine), Standardised Lignan Extract (Lignans, Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Stearic Acid. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART