- 15%

Vitabiotics – Menopace Original

Original price was: 1,600 Lekë.Current price is: 1,360 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Balancë ushqimore gjatë dhe pas menopauzës

Një ushqyerje e rregullt është e rëndesishme gjatë dhe pas menopauzës. Menopace është një suplement efektiv që përmban 22 lëndë ushqyese të formuluara shkencërisht gjatë dhe pas kësaj periudhe ndryshimi.

Rregullim hormonal

Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve ndryshojnë. Menopace përmban vitaminën B6 që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

Ndihmon në mireqënie gjatë menopauzës

Menopace gjithashtu përmban vitaminë B12 dhe tiaminë (vitaminë B1) që kontrbuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor. Kjo formulë përmban gjithashtu nivele të moderuara të ekstrakteve të isoflavoneve të sojës (20mg) për të ofruar isoflavone të Daidzein, Glycitein dhe Genistein që janë komponentë të bimës.

Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një subastancë që formon pjesë të matriksit të strukturës së kockave dhe lëkurës. Pas menopauzes, nivelet e estrogjenit dhe rrjedhimisht të kolagjenit bien ndjeshëm. Menopace përfshin Vitaminë C që ndihmon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës, kërceve, dhëmbëve, kockave dhe enëve të gjakut.

Shëndeti i zemrës

Mendohet se nivelet e ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin kardiovaskular dhe zemrës në femrat në moshë. Menopace përfshin tiaminë (tiamine) që kontribuon në funksionimin normal të zemrës, ndërkohë që vitminat B6 dhe B12 plus folatin kontribuojnë në metabolizmin e homocisteines.  Mbajtja e niveleve të ulëta të aminoacidit në gjak të homocisteinës është e lidhur me shëndetin e zemrës.

Minerale për shëndetin e kockave

Shëndeti i kockave është veçanërisht e rëndesishme për femrat gjatë dhe pas menopauzës, sepse masa kockore ulet. Menopace ofron magnezium, zink dhe vitaminë D që kontribuojnë në mbajtjen e kockace të shëndetshme. Vitamina D gjithashtu kontribuon në absorbimin dhe përdorimin e kalçiumit nga dieta. Menopace është e dizenjuar për tu marrë së bashku me një suplement kalçiumi siç është Osteocare.

Jetë aktive

Vitamina B12, biotina dhe miralet hekur dhe bakër kontribuojnë në energji, plus vitamina D ndihmon në një sistem imunitar të fortë.

 • E përshtatshme për vegjetarianë
 • Pa xhelatinë
 • Pa gluten
 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa konservantë
 • Pa kripë, maja dhe laktozë
 • Menopace nuk është e testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë osë nje pije të ftohtë. Mos e pertypni. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret me stomak plot.

Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

50+

Forma

Kapsula

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për 1 tabletë% DDR*
Vitamin A (2500 IU)750µg RE94
Vitamin D (as D3 200 IU)5µg100
Vitamin E (Natural Source)30mg α-TE250
Vitamin C45mg56
Thiamin (Vitamin B1)10mg909
Riboflavin (Vitamin B2)5mg357
Niacin (Vitamin B3)20mg NE125
Vitamin B610mg714
Acid Folik400µg200
Vitamin B129µg360
Biotin30µg60
Pantothenic Acid30µg60
Magnesium100mg27
Hekur6mg43
Zink15mg150
Bakër1000µg100
Manganese0.5mg25
Selenium100µg182
Chromium50µg125
Iodine225µg150
PABA25mg--
Isoflavone Soje20mg--
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
** Doza referencë e papërcaktuar
Lista e përbërësve
Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Copper Chlorophyllin], Glycerin), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Original”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART