- 15%

Vitabiotics – Menopace Night

Original price was: 2,800 Lekë.Current price is: 2,380 Lekë.

Suplement i avancuar për mbështetjen e organizmit gjatë menopauzës.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Menopace Night është një suplement i avancuar me 24 nutrientë të formuluara shkencërisht për gjatë dhe pas menopauzës. Kjo formulë unike kombinon benefitet e Menopace Original me mbështetjen shtesë të ekstrakteve të Kamomilit dhe Sumullbarit, 5-HTP (Hydroxytryptophan) plus isoflavone të Sojës nga ekstrakti i Sojës. Kjo formulë speciale është dizenjuar për tu marrë në darkë në vend të formulës së rregullt Menopace.

Menopauza është një fazë e jetës të cilën e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menoapce, suplementin më të shitur në Mbreterinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës, që ofron një gamë të gjerë vitaminash përfshirë vitaminën B6 që kontribuon në aktivitetin normal hormonal.

Menopace Night ofron të gjithë përbërësit e Menopace Original plus:

Ekstrakt Kamomili
Lulet e kamomilit (Matricaria recutita) janë pa përmbajtje kafeine dhe përdoren shpesh si çaj në periudha me probleme me gjumin.

Ekstrakt Sumullbari
Përdorimi i ekstraktit të Sumullbarit (Humulus lupulus) daton shumë shekuj më përpara dhe është konsumuar tradicionalisht për përdorime të ndryshme.

Menopace vitamina & minerale

Kocka të shëndetshme

Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndësishëm për gratë gjatë menopauzës. Menopace Night përmban vitaminë D, magnezium dhe zink që ndihmojnë në mbajtjen e kockave të shëndetshme. Nuk përmban kalcium dhe është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi siç është Osteocare.

Shëndeti i zemrës

Mendohet që nivelet e ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës dhe sistemin kardiovaskular tek femrat. Menopace Night përfshin nivele optimale të tiaminës (vitamina B1) që kontribuon në funksionimin normal të zemrës, ndërkohë që acidi folik, vitaminat B12 dhe B6 kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës. Mbajtja në nivele të uleta të aminoacidit të gjakut homocisteinë është e lidhur me shëndetin e zemrës.

Lëkurë e shëndetshme

Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një substancë kyç që formon pjesë të matriksit të kockës dhe strukturës së lëkurës. Gjatë menopauzës, ka një rënie të thellë të niveleve të estrogjenit dhe si rrjedhojë dhe të prodhimit të kolagjenit.
Menopace Night përmban vitaminë C që kontribuon në formimin normal të kolagjenit për një funksionim normal të lëkures, kockave, kërceve dhe enëve të gjakut.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni një tablete pas vaktit tuaj të darkës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

40+

Forma

Tableta

Sasia

30

Vitamin, mineral & nutrient tablets with soya isoflavone extract, plus botanical tablets.

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg
Soya Isoflavone Extract 20 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Lista e plotë e përbërësve

Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Glycerine, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Active Botanical Tablet Nutritional Information

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg
Sage Extract 250 mg
Green Tea Extract
(Standardised Extract 55% Polyphenols) 50 mg
Flaxseed Lignans
(Standardised SDG 20%) 50 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram

Lista e plotë e përbërësve
Active Botanical Tablet Ingredients: Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Soya Iso‑avonoids (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxides]), Standardised Sage Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caeine), Standardised Lignan Extract (Lignans, Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Stearic Acid. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Night”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART