- 15%

Vitabiotics – Menopace Max

Original price was: 5,200 Lekë.Current price is: 4,420 Lekë.

Suplement i avancuar për mbështetjen e organizmit gjatë menopauzës.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Menopace Max është suplementi më gjithëpërfshirës i gamës Menopace për mbështetje maksimale, e formuluar për tu marrë gjatë dhe pas menopauzës.

Kjo formulë përfshin të gjithë përfitimet e Menopace Original me kalcium të shtuar, isoflavone të sojës, plus çaj jeshil dhe ekstrakt Tërfili të Kuq.

Balancë hormonale

Menopace Max përfshin vitaminë B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal

Kalcium për kocka të shëndetshme

Si burrat ashtu edhe gratë humbasin masë kockore gjatë jetës së tyre por gjatë kohës së menopauzës, gratë veçanërisht humbasin masë kockore më shpejt se burrat. Kalciumi ndihmon në reduktimin e humbjes së mineraleve të kockës në gratë në menopauzë. Densiteti i ulët kockor është faktor rreziku për fraktura të kockës, kështu që është e rëndësishme që të siguroheni që merrni sasinë e nevojshme të kalciumit gjatë kësaj kohe.

Menopace Max përmban 700mg kalcium, si dhe zink, magnezim dhe vitaminë D që ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave. Menopace Max gjithashtu përmban një nivel të lartë të vitaminës D krahasuar me Menopace Original, që kontribuon në përthithjen normale të kalciumit si dhe për mirëfunksionimin e sistemit imunitar.

Ndihmon në një shëndet të mirë të zemrës

Kujdesi ndaj zemrës dhe shëndetit kardiovaskular është veçanërisht e rëndësishme gjatë kësaj kohe. Menopace Max përmban tiaminë (vitamine B1) që kontriobuon në një funksionim normal të zemrës, ndërkohë vitaminat B12 , B6 dhe acidi folik ndihmojnë në metabolizmin e homocisteinës. Mbajtja e niveleve të ulëta të aminoacidit të gjakut homocisteinë është i lidhur ngushtë me shëndetin e e zemrës.

Mirëqënie e përgjithshme

Menopace Max është zhvilluar për të mbështetur shëndetin dhe mirëqënien me një gamë të gjerë vitaminash dhe mineralesh, kështu që nuk është e nevojshme të merret një shtesë tjetër multivitaminë. Kjo formulë përfshin vitaminë B12, biotin, bakër dhe hekur që kontribuojnë për energji dhe fuqi, plus vitaminë D që ndihmon sistemin imunitar.

Ekstrakt Tërfili i kuq dhe çaji jeshil

Përveç gamës së gjerë të mikronutrientëve, vitaminave dhe mineraleve, Menopace Max përfshin gjithashtu një kapsulë vegjetariane me ekstrakte të Tërfilit të kuq dhe çajit jeshil.
Kjo mundëson 40mg Menoflavon, isoflavone të tërfilit të kuq, që përfshin 3 isoflavone të rëndësishme: Formononetin, Biochanin-A dhe Genistein, si dhe 25mg polifenole, përbërësi aktiv i çajit jeshil. Ekstrakti i çajit jeshil kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

40+

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

56 Tableta + 28 Kapsula

Vitamin, mineral & nutrient tablets with soya isoflavone extract, plus botanical tablets.

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg
Soya Isoflavone Extract 20 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Lista e plotë e përbërësve

Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Bulking Agents: Maltodextrin, Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Glycerine, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin]), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Active Botanical Tablet Nutritional Information

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg
Sage Extract 250 mg
Green Tea Extract
(Standardised Extract 55% Polyphenols) 50 mg
Flaxseed Lignans
(Standardised SDG 20%) 50 mg

*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram

Lista e plotë e përbërësve
Active Botanical Tablet Ingredients: Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Soya Iso‑avonoids (from Soya), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxides]), Standardised Sage Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caeine), Standardised Lignan Extract (Lignans, Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Stearic Acid. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Max”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART