- 15%

Vitabiotics – Menopace Calcium

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,210 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Menopace Calcium

Menopace Calcium  eshte e formuluar specifikisht per te dhene nje meshtetje shtese per femrat gjate menopauzes, duke kombinuar formulen Menopace me kalcium te shtuar qe eshte e nevojshme per te ndihmuar ne kocka te shendetshme. Formula unike me 24 perberes perfshin vitamine B6 qe kontribuon ne rregullimin e aktivitetit hormonal  si dhe 100mg isoflavone te sojes.

Menopace Kalcium me vitamin D

Ndersa plakemi, vecanerisht rreth periudhes se menopauzes , densiteti i kockave mund te ulet  si rezultat i reduktimit te nivelit te estrogjenit. Kalciumi ndihmon ne reduktimin e humbjes se mineralit te kockes ne femrat ne post-menopauze. Densiteti i ulet i kockave eshte nje faktor rrisku per fraktura te kockave, keshtu qe eshte e rendesishme te mbajme te rregullt marrjen e kalciumit ne kete periudhe.

Menopace Calcium ofron 700mg kalcium, plus magnezium, zink dhe vitamine D, te cilat ndohmojne nje mirembajtjen e kockave. Bazuar ne kerkimete fundit, Menpoace Calcium ofron nivele te larta te vitamines se dielit, vitamines D, qe luan rol ne shume aspekte te shendetit, perfshire perthithjen dhe perdorimin e kalciumit ne dieten tuaj  si dhe kontrbuon ne funksionimin normal te sistemit imunitar.

Rregullimi i aktivitetit hormonal

Gjate menopauzes, nevelet e disa hormoneve specifike mund te ndryshojne. Menopace Calcium perfshin vitaminen B6 qe ndihmon ne rregullimin e aktivitetit hormonal.

Mireqenie & Vitalitet

Menopace Calcium Ofron vitaminat B1, B6 dhe B12 qe kontrbuojne ne mirefunksionimin e sistemit nervor, plus acid pantotenik, hekur dhe baker qe ndihmojne ne energji.

Estrogjeni ka nje efekt pozitiv ne prodhimin e kolagjenit, substance qe merr pjese ne strukturen e kockave dhe lekures. Pas menopauzes, prodhimi i estrogjenit bie ndjeshem. Menopace Calcium Perfshin Vitamine C qe ndihmon ne formimin e kolagjenit, lekures, kockave, kerceve, dhe eneve te gjakut.

Vitamina per shendetin e zemres

Nivelet e uleta te estrogjenit mund te ndikojne ne shendetin kardiovaskular dhe zemres ne femrat ne moshe. Menopace Calcium perfshin tiamine (tiamine) qe kontribuon ne funksionimin normal te zemres, nderkohe qe vitminat B6 dhe B12splus folati kontribuojne ne metabolizmin e homocisteines.  Mbajtja e niveleve te uleta te aminoacidit ne gjak homocisteine eshte e lidhur me shendetine zemres.

 • E pershtatshme per vegjetariane
 • Pa xhelatine
 • Pa gluten
 • Pa ngjyrues artificiale
 • Pa konservante
 • Pa kripe, maja dhe laktoze
 • Menopace Calcium nuk eshte e testuar ne kafshe
 • Menopace Calcium nuk permban medikamente

Udhezime mbi perdorimin

Dy tableta ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje leng te ftohte. Mos e pertypni. Mos e tejkaloni Dozen e rekomanduar ditore. Te merret me stomak plot.

 

Firma

Vitabiotics

Linja

Menopace

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

60

NutrientëtMesatarja për 2 tableta% DDR*
Soya Isoflavone Extract
100 mg

--
Betacarotene
2 mg

--
Vitamin A (1333 IU)
400 µg RE
50
Vitamin D (as D3 400 IU)
10 µg
200
Vitamin E (Natural Source)30 mg α-TE
250
Vitamin C45 mg56
Thiamin (Vitamin B1)
10 mg

909
Riboflavin (Vitamin B2)
5 mg

357
Niacin (Vitamin B3)
20 mg NE

125
Vitamin B6
10 mg

714
Folic Acid
400 µg

200
Vitamin B12
9 µg

360
Biotin30 µg
60
Pantothenic Acid
30 mg

500
Calcium
700 mg

88
Iron
8 mg

57
Magnesium
100 mg

27
Zinc
15 mg

150
Iodine250 µg
167
Manganese
0.5 mg

25
Copper
1000 µg

100
Chromium
50 µg

125
Selenium
100 µg

182
PABA30 mg
--
DDR - Doza Ditore Referencë,µg - microgram, mg - miligram
Lista e përbërësve
Calcium Carbonate, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Polydextrose, Colours: Titanium Dioxide, Iron Oxide, Copper Chlorophyllin [Natural Source], Talc, Maltodextrin, Medium Chain Triglycerides, Glycerin), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin C (Ascorbic acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Maltodextrin, Para Amino Benzoic Acid, Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Riboflavin, Vitamin A (Vitamin A Acetate, [Carriers: Acacia, Maltodextrin, Corn Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Menopace Calcium”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART