- 15%

Vitabiotics – Liveril

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,870 Lekë.

Shtesa ushqimore për të mbështetur funksionet e mëlçisë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Liveril Original

Shtesa ushqimore për të mbështetur funksionet e mëlçisë.

Liveril është i vetmi suplement që kombinon ekstraktin e Artiçokës me N-acetilcisteinën, Kolinën dhe L-Glutationin, me vitamina të tjera dhe mikronutrientë.

Liveril është një përzierje e balancuar multivitaminash, mineralesh dhe produktesh bimore, me ekstraktin e Artiçokës që ndihmon në mirëmbajtjen e shëndetit të mëlçisë. Organet në trupin e njeriut siç është mëlçia funksionojnë në mënyrë optimale vetëm kur përmbushen kërkesat e tyre për nutrientë. Përdorimi i shtesave të nutrientëve, siç është Liveril, është i rëndësisë së veçantë sidomos për individët që nuk i plotësojnë këto kërkesa për nutrientë.

Mëlçia ka shumë funksione ku përfshihen largimi i mbetjeve të dëmshme, ruajtja e nutrientëve për çlirimin e tyre atëherë kur trupi e ka të nevojshme dhe për të ruajtur vitalitetin dhe mirëqënien e trupit.

Liveril është formuluar që të ofrojë:

Funksionim normal të mëlçisë
Liveril është një formulë e avancuar me ekstrakt të Artiçokës që kontribuon në mirëmbajtjen e shëndetit të mëlçisë dhe tretjes normale.

Mbrotjen e qelizave
Përmban vitamin C, zink dhe selenium që kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, së bashku me vitaminën D që kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Çlirimin optimal të energjisë
Mëlçia shërben si depo për nutrientët dhe si rregullatore e çlirimit të energjisë për organizmin. Liveril ofron tiaminë (vitaminë B1) dhe folate që kontribuojnë në furnizmin me energjinë e nevojshme për metabolizmin.

Vitaminë D3
Roli i Vitaminës D në shumë funksione të shëndetit, ku përfshihet dhe funksionimi e rregullt të sistemit imunitar, është i njohur. Liveril ofron Vitaminë D3 me fuqi optimale, në një dozë prej 20mcg (800 IU). Vitamina D3 (cholecalciferol) është forma e preferuar e vitaminës D sepse është forma specifike që përdor trupi i njeriut dhe rrjedhimisht është me efektive se format e tjera siç është vitamina D2 e përdorur në shumë suplemente të tjera.

Bazuar në studimet më të fundit
Liveril është krijuar me ndihmën e disa prej shkencëtareve dhe nutricionistëve më të mirë në fushën e kërkimeve mbi rolin e nutrientëve në shëndetin e mëlçisë.

Përdorimi
Dy tableta në ditë me vaktin kryesor.
Sygjerohet të merret me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkalo dozën e rekomanduar. Përdorimi mund të vazhdojë për sa kohë të jetë e nevojshme.

Firma

Vitabiotics

Linja

Liveril

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutrientët: Mesatarja për 2 tableta % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 100 mg
Choline Bitartrate 220 mg
Inositol 100 mg
N-Acetyl Cysteine 100 mg
Artichoke Extract 100 mg
Grapefruit Extract 100 mg
L-Lysine 50 mg
L-Glutathione 30 mg
Co-Q10 5 mg
Natural Mixed Carotenoids 2 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 30 mg a-TE 250
Vitamin C 150 mg 188
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 6 mg 429
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 30 µg 1200
Pantothenic Acid 20 mg 333
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 150 µg 273

*NRV = Vlera referencë për nutrientin, µg = microgram
mg = milligram, IU = Njësi ndërkombëtare

Përbërësit
Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Pregelatinised Starch, Dibasic Calcium Phosphate, Choline Bitartrate, Vitamin C (Ascorbic Acid), Crosslinked Cellulose Gum, Polyvinylpolypyrrolidone, Potato Starch, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), N-Acetyl Cysteine, Inositol, L-Carnitine Tartrate, L-Lysine Monohydrochloride, Zinc Sulphate, Anti-caking agent: Magnesium Stearate, Magnesium Silicate Prep., Silicon Dioxide, L-Glutathione, Ethyl cellulose, Polyvinylpyrrolidone, Pantothenic Acid (as Calcium salt), Vitamin B1 (Thiamine Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Niacin (as Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Manganese Sulphate, Betacarotene (Betacarotene Crystalline, DL-alpha tocopherol acetate, Potato starch, Water), Riboflavin, Co-Enzyme Q10, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA & Ethylcellulose]), Artichoke Extract, Copper Sulphate, Grapefruit Conc. Extract, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Tartaric Acid, Sodium Selenate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Liveril”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART