- 15%

Vitabiotics – Jointace Sport

(1 përshtypje mbi produktin)

2,125 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Mbajtja e një jete aktive

Shëndeti i kockave dhe kërceve janë të rëndësishme për mirëqënien tonë. Jointace Sport është zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics dhe ofron kombinim unik të vitaminave, mineraleve dhe lëndëve ushqyese, ideale për ato që kanë një jetë aktive, në sport ose për moshat e thyera.

Bromelain & Acidi Hialuronik

Jointace Sport përmban përbërësit më të avancuar: Bromelain, enzimë e ekstraktuar nga ananasi, si dhe acid hialuronik natyral.

Vitamina & Minerale

 • Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse, kështu që është i dobishëm për kërcet (meqenëse kërci është i përbërë nga inde lidhëse)
 • Vitamina D3, Zinku dhe Manganezi ndihmojnë të gjitha në mbajtjen e një shëndeti normal në kocka. Vitamina D3 është në formën e Cholecalciferol që formohet në mënyrë natyrale nga trupi gjatë ekspozmit në diell.
 • Vitamina C ndihmon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të kockave dhe kërceve.

Glucosamine & Chondroitin

Së bashku me mineralet, Jointace Sport ofron Glucosamine dhe Chondroitin me peshë të ulët molekulare; bashkë me ekstrakt të xhinxherit, shumë i njohur për efektet e tij anti-inflamatore.

I bazuar në kërkimet shkencore më të fundit

Jointace Sport është formuluar duke përdorur kërkimet shkencore më të fundit dhe prodhohet me standartet më të larta farmaceutike të kontrollit të cilësisë. Formulimi është pa medikamente dhe është i përshtatshëm për femrat dhe meshkujt. Jointace mund të përdoret së bashku me Jointace Collagen Patch.

 • Pa ngjyrues artificialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa laktozë ose maja
 • Jointace nuk është i testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Nuk përtypet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Kujdes: Jointace përmban glucosamine. Diabetikët dhe personat që marrin anti-koagulantë (hollues të gjakut) duhet të konsultohen me mjekun para përdorimit të produktit. Këshillohet përdorimi me rregull. Jointace rekomandohet me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

Firma

Vitabiotics

Linja

Jointace

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Bromelain 200 mg
Hyaluronic Acid 100 mg
Glucosamine Sulphate 2KCl 1000 mg
Chondroitin Sulphate 100 mg
Ginger Root Extract eq. to 80 mg
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 60 mg 75
Folacin (Folic Acid) 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Përbërësit
Glucosamine Sulphate† (as Potassium Chloride) (from Crustacean), Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Sodium Hyaluronate, Chondroitin Sulphate Sodium† (from Fish), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Cross-linked Cellulose Gum, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colours: [Iron Oxides]), Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Bromelain, Manganese Sulphate, Ginger Root Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Vitamin B12 (as Cyanocobalamin).
Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.
†USP = United States Pharmacopeia

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Jointace Sport
 • Artila H.

  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART