- 15%

Vitabiotics – Jointace Rose Hip

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Mbajtja e një jete aktive

Shëndeti i kockave dhe i kërceve janë të rëndësishme për mirëqenien afatgjatë. Jointace Rose Hip & MSM është zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics dhe ofron një kombinim unik të mineraleve, vitaminave dhe nutrientëve, ideale për ato që kanë një jetë aktive, që merren me sport ose janë në moshë të thyer.

Rose Hip & MSM

Jointace Rose Hip & MSM ofron MSM (Methylsulfonylmethane) që është përbërës natyral organik, plus ekstrakti i Trëndafilit të egër (Rosa Canina), përmbajne një përzierje që përfshin proantocianide dhe flavonoide.

Gjurmë mineralesh dhe vitamina

 • Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse dhe në këtë mënyrë është i dobishëm për kërcet (kërcet përbëhen nga indi lidhës)
 • Vitamina D, zinku dhe manganese ndihmojnë në kocka të shëndetshme. Vitamina D ofrohet në formën e Cholecalciferol siç prodhohet në mënyrë natyrale nga trupi gjatë ekspozimit në diell.

Glukozaminë & Kondroitinë

Së bashku me mineralet, Jointace Rose Hip & MSM ofron Glukozaminë në formë potasiumi dhe një sasi të lartë të Kondroitinës.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesore. Rekomandohet të gëlltitet me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e kaloni dozën e rekomanduar.
Përmban glucosaminë prandaj Diabetikët dhe individët që përdorin anti-koagulant duhet të konsultohen me doktorin përpara përdorimit.
Rekomandohet të merret së bashku me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

 • Pa ngjyrues
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa laktozë ose maja
Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Glucosamine Sulphate 2KCl 1000 mg
Methyl Sulfonyl Methane 500 mg
Rose Hip Extract 100 mg
Chondroitin Sulphate 100 mg
Ginger Root Extract eq. to 80 mg
Vitamin D3 (800 IU) 20 µg 400
Vitamin C 60 mg 75
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Përbërësit
Glucosamine Sulphate USP† (as Potassium Chloride) (from Crustacean), Methyl Sulphonyl Methane, Microcrystalline Cellulose, Bulking Agent: Maltodextrin, Chondroitin Sulphate Sodium USP† (from Fish), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxide]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Rose Hip Extract, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold. †USP – United States Pharmacopeia

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Jointace Rose Hip”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART