- 15%

Vitabiotics – Jointace Original

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,000 Lekë.Current price is: 1,700 Lekë.

Suplement për kockat dhe kërcet

Përshkrimi i Produktit

Jointace Original

Ruajtja e një jetese aktive
Shëndeti i kartilagjeve (kërceve) dhe kockave është i rëndësishëm për një mirëqënie afatgjatë. Jointace Original është formuluar që të ofrojë një kombinim unik në mikromineraleve, vitaminave dhe nutrientëve, ideal për individët me një jetë aktive, për ato në moshë apo për ato që merren me aktivitet sportiv.

Glukozamina (glucosamine) dhe Kondroitina (chondroitin)
Së bashku me mineralet gjurmë, Jointace Original ofron glukozaminë në formën e preferuar të kripës së potasiumit, dhe një formë me efikasitet të lartë te kondroitinës, së bashku me ekstraktin e rrënjëve te Xhinxherit (një përbërës mjaft i njohur bimor)

Mineralet gjurmë dhe vitaminat

 • Bakri ndihmon në mirëmbajtjen e indit lidhor
 • Vitamina D, zinku dhe magnezi ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave. Vitamina D, ofrohet ne formën D3 (cholecalciferol), forma në të cilën prodhohet nga trupi gjatë ekspozimit në diell.
 • Vitamina C ndihmon ne formimin e kolagjenit që ndihmon në funksionimin normal të kockave dhe kartilagjeve.

Përdorimi
Merrni dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesore. Rekomandohet të gëlltitet me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e kaloni dozën e rekomanduar
Përmban glucosaminë prandaj Diabetikët dhe individët që përdorin anti-koagulant duhet të konsultohen me doktorin përpara përdorimit.
Rekomandohet të merret së bashku me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

 • Pa ngjyrues
 • Pa gluten
 • Pa konservant
 • Pa laktozë
Firma

Vitabiotics

Linja

Jointace

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30


Nutrientët Vlera mesatare për 2 tableta % EC NRV*
Glucosamine Sulphate KCl 1000 mg
Chondroitin Sulphate 400 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 60 mg 75
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 20 µg 800
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 4 mg 200
Selenium 120 µg 218
Ginger Root Extract eq.to 80 mg

*NRV = Vlera e referencës për nutrientët, µg = microgram
mg = milligram, IU = Njësi internacionale, †Farmakopeja e Shteteve të Bashkuara

Përbërësit:
Glucosamine Sulphate (from Crustacean) (as Potassium Chloride) USP†, Bulking Agent: Maltodextrin, Chondroitin Sulphate Sodium (from Fish) USP†, Microcrystalline Cellulose, Tablet Coating (Natural Source Colours [Copper Chlorophyll, Titanium Dioxide], Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Glycerine), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid and Magnesium Stearate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Succinate) (From Soya), Vitamin B12 Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Acacia, Sucrose, Corn Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. Allergy Advice: Për alergjentë shiko përbërësit e theksuar. †USP=Farmakopeja e Shteteve të Bashkuara

Pështypjet mbi produktin
 • 1
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  50%
1 përshtypje për Vitabiotics – Jointace Original
 • .

  30 apo 90 kapsula ka ky suplement?

  • FarmaCity F.

   Pershendetje, ka 30 tableta

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART