- 15%

Vitabiotics – Jointace Max

4,250 Lekë

Paketim i trefishtë

 • 28 kapsula Omega 3
 • 28 tableta Advanced Collagen
 • 28 tableta glukozaminë dhe kondroitinë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Jointace Max

Jointace Max ju jep mbështetje të trefishtë me kolagjen, glukozaminë & kondroitinë dhe Omega-3 super të fortë në një kuti.Mbështet funksionin normal të kartilagjeve dhe kockave. Përmban:

 • Kolagjen tipi II i hidrolizuar, pasi në këtë formë përthithet më mirë;
 • Glucosaminë në formën e kripës së kaliumit;
 • Kondroitinë me peshë molekulare të vogël;
 • Omega-3, e përftuar nga peshq të burimeve të qëndrueshme, çertifikuar nga Friend of the Sea;
 • Bakër, që ndihmon në formimin e indeve lidhore;
 • Vitaminë C, e nevojshme për sintezën e kolagjenit;
 • Vitaminë D, zink dhe magnezium, të rëndësishëm për funksionin normal të kockave.

Glukozamina dhe kondroitina parandalojnë dëmtimet e kartilagjeve dhe nxisin mekanizma riparues.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 kapsulë omega-3 (blisteri me ngjyrë gur kali); 1 tabletë me glukozaminë (blisteri blu); 1 tabletë me kolagjen (blisteri rozë). Tabletat dhe kapsula pihen të shoqëruara me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula, Tableta

Sasia

28 x 3

NutrientëtMesatarja për kaps.*NRV
Glucosamine Sulphate† 2KCI

500 mg

--
Chondroitin Sulphate†

200 mg

--
Vitamin D (as D3 400 IU)

10 µg

200
Vitamin E


20 mg α-TE

167
Vitamin C

30 mg

38

Folic Acid

200 µg

100
Vitamin B12

10 µg

400

Zinc5 mg

50
Copper

500 µg

50
Manganese

2 mg

100
Selenium60 µg

109
Ginger Root Extract eq. to

40 mg

--
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia
Lista e Përbërësve
Glucosamine & Chondroitin Tablet Ingredients: Glucosamine Sulphate (from Crustacean) (as Potassium Chloride) USP†, Maltodextrin, Chondroitin Sulphate Sodium (from Fish) USP†, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colours [Copper Chlorophyllin & Titanium Dioxide]), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Zinc Sulphate, Manganese Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ginger Root Extract, Copper Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate. Allergy Advice: For allergens see ingredients in bold. †USP=United States Pharmacopeia

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Jointace Max”

LART