Zbritje

Vitabiotics – Feroglobin B12 (liquid)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,190 Lekë

Hekur për të mbështetur hemoglobinën dhe qelizat e kuqe të gjakut

Përshkrimi i Produktit

Feroglobina e lëngshme

Hekur për të mbështetur hemoglobinën dhe qelizat e kuqe të gjakut
Ferglobina është një lëng me shije mjalti dhe portokalli formula e të cilës përmban nutrientë që ndihmojnë në mirëmbajtjen e një organizmi të shëndetshëm dhe vital. Hekuri është në formën e një kompleksi citrat – hekur që zvogelon efektin irritues në stomak, bashkë me vitaminat B dhe gjurmë elementesh të tjerë. Gjithashtu ne përbërje ka edhe folate që ndihmon në reduktimin e lodhjes.

Hemoglobina si transportuese e oksigjenit

Formimi i hemoglobinës për rruazat e kuqe të gjakut kërkon një furnizim të vazhdueshëm me hekur dhe të tjerë kofaktorë. Hemoglobina mbart oksigjenin në tru, zemër, muskuj dhe përgjatë gjithë trupit.
Feroglobina e lëngshme përmban hekur i cili kontribuon në funskionimin normal të hemoglobinës dhe transportin normal të oksigjenit në trup.
Ky kombinim i veçantë gjithashtu përmban Vitaminë C që rrit përthithjen e hekurit, vitamin B6 & B12 që kontribuon në çlirimin normal të energjisë dhe bashke me folat-in ndihmon në pakësimin e lodhjes.

Kush mund të ketë nevojë për suplement hekuri?

Feroglobina dhe shtesat e saj ushqimore ndërtuese të gjakut janë ideale për çfarëdolloj moshe dhe mund të jenë edhe më shumë rezultative për :

 • Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv
 • Femrat gjatë menstruacioneve ose shtatëzanisë
 • Individët mbi 50 vjeç

Përdorimi

Të rriturit – 
1 lugë çaji 2 herë në ditë
Fëmijët (3-6 vjeç) –  1/2 lugë çaji 2 herë në ditë
Fëmijët (7-12 vjeç) –  1 lugë çaji 1-2 herë në ditë.

Tunde mirë përpara përdorimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Përdorimi mund të vazhdohet për sa kohë të jetë e nevojshme. Ky produkt është zevendësues i Feroglobinës (kapsulë).

 • E përshtatshme për fëmijë.
 • E përshtatshme për vegjetarianë ( E aprovuar nga shoqata e vegjetarianëve ).
 • Pa alkool
 • Pa ngjyrues
 • Pa laktozë

Informacion Shtesë

Firma

Vitabiotics

Linja

Feroglobin

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

200ml, 500ml


Nutrientët Mesatarisht për 10ml % EC NRV*
Vitamin C 20 mg 25
Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727
Riboflavin (Vitamin B2) 2 mg 143
Niacin (Vitamin B3) 16 mg NE 100
Vitamin B6 4 mg 286
Folic Acid 300 µg 150
Vitamin B12 (as Cyanocobalamin) 10 µg 400
Pantothenic Acid 4 mg 67
Cal. Glycerophosphate 20 mg
Iron 14 mg 100
Zinc 10 mg 100
Copper 500 µg 50
Manganese 0.5 mg 25
Iodine 80 µg 53
Lysine 80 mg
Each 10ml also provides:
Honey 200 mg
Malt Extract 1000 mg

*NRV = Vlera referencë e nutrientëve, µg = microgram, mg = milligram.

Përbërësit:
Purified Water, Raw Cane Sugar, Malt Extract (from Barley), Glucose Liquid (Sulphites), Honey, Lysine (HCl), Iron (Ammonium Citrate Complex), Vitamin C (Ascorbic Acid), Natural flavouring (Orange Ext.), Zinc Sulphate, Natural Source Colours: Beetroot Red (Beetroot Concentrate, Mono propylene glycol, Ascorbic Acid), Mixed Carotene (Polysorbate 80, Sunflower Oil, Carotene, Mono & diglycerides of Fatty Acids, Ascorbyl Palmitate, DL alpha Tocopherol), Acidity Regulator: Citric Acid, Thiamin (Vitamin B1 HCl), Thickening agent (Xanthan Gum), Calcium Glycerophosphate, Niacin (Nicotinamide), Pantothenic acid (D-Panthenol), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Preservative: Potassium Sorbate, Vitamin B2 (Riboflavin Sodium Phosphate), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, including cereals containing gluten, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Vitabiotics – Feroglobin B12 (liquid)
 • Artila H.

  ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART