- 15%

Vitabiotics – Feroglobin B12 (kapsula)

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,400 Lekë.Current price is: 1,190 Lekë.

Hekur për të mbështetur hemoglobinën dhe qelizat e kuqe të gjakut

Përshkrimi i Produktit

Feroglobin kapsula

Hekur për të mbështetur hemoglobinën dhe qelizat e kuqe të gjakut

Feroglobin-B12 është një suplement hekuri me zink dhe vitamina B, i formuluar për ti dhënë trupit sasinë ideale të hekurit pa dëmtuar stomakun.

Përveç se është i rëndësishëm për gjakun tonë, hekuri ndihmon dhe ne funksionimin normal të sistemit imunitar dhe funksioneve konjitive. Hekuri është i rëndësishëm për një numër funksionesh në trupin tonë, por për një sërë arsysh trupi mund të ndeshet me defiçit të hekur për shkak të dietave të pabalancuara apo dhe për shkak të aktiviteteve të ndryshme si pirja e çajit apo kafesë që pengon përthithjen e hekurit.

Si funksionon Feroglobin-B12?

Sistem me çlirim të ngadalësuar
Me gjithë efektet pozitive hekuri duhet të mos dëmtojë stomakun dhe kjo arrihet me anë të kapsulave të veçanta me çlirim të ngadaltë që bëjnë të mundur shpërndarjen e shtrirë në kohë dhe të njëtrajtshme të hekurit.

Hekuri ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe në normalizimin e :

 • funksioneve konjitive
 • çlirimit të energjisë
 • funksioneve të sistemit imunitar

Kush mund të ketë nevojë për suplement hekuri?

Me ko-faktorë për formimin e gjakut
Ky formulim ofron një kombinim të hekurit me të tjerë nutrientë që ndihmojnë në formimin e qelizave përbërëse të gjakut siç janë acidi folik, vitamina B6 & B12.

Përdorimi
Një kapsulë në ditë me vaktin kryesor, vetëm pas ushqimit. Gëlltite me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.  Mund ta merrni për sa kohë të jetë e nevojshme.

 • Pa ngjyrues
 • Pa gluten
 • Pa konservant
Firma

Vitabiotics

Linja

Feroglobin

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për tablet%DDR
Vitamin B65 mg357
Folic Acid400 µg200
Vitamin B1210 µg400
Iron (as Fumarate)17 mg121
Zinc12 mg120
Copper1000 µg100
mg - miligram,
%DDR - Doza Ditore e Rekomanduar
µg - mikrogram
Lista e përbërësve
Sustained Release Pellets: Non Pareil Seeds, Anti-Caking Agent: Purified Talc, Capsule Shell: Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine Source], Ferrous Fumarate, Sucrose, Zinc Sulphate, Bulking Agent: Potato Starch, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Hydroxypropylmethylcellulose, Copper Sulphate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]) & Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid).
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Vitabiotics – Feroglobin B12 (kapsula)
 • Artila H.

  ??

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART