- 15%

Vitabiotics – Diabetone Plus

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,550 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vitabiotics – Diabetone Plus

Balanconi dietën tuaj

Menaxhimi i zgjedhjes së ushqimeve dhe ngrënies mund të ketë ketë një influence direkte ne mireqenien tuaj. Ushqyerja me nje diete te balancuar, menaxhimi i peshes suaj dhe ndjekja e nje jete te shendetshme mund te kete efekt. Gjithashtu, marrja e suplementeve si Diabetone plus Omega-3 mund te ndihmoje marrjen e sigurt te te gjithe vlerave ushqimore.

Formule e balancuar me kujdes

Diabetone Plus Omega-3 ofron multivitainen Diabetone Original plus omega-3 kapsula te cilesise se larte ne nje paketim te dyfishte.  Diabetone Plus Omega-3 perfshin 22lende ushqyese qe permbushin te gjitha nevojat ditore. Keto nutriente perfshijne kromin qe ndihmon mbajtjen ne nivele normale te sheqerit ne gjak, vitamin B6 qe kontribuon ne metabolizmin normal te proteinave dhe glukozes, plus tiamine (vitamine B1) qe kontribuon ne funksionimin normal te sistemit nervor. Kjo formule e specializuar permban dhe zink qe ndihmon metabolizmin e makronutrienteve.

About Diabetone Plus

Diabetone eshte nje shtese ushqimore me vitamina dhe minerale per personat qe deshirojne te mbrojne dieten e tyre me vitamina dhe minerale. Nuk eshte nje trajtim per diabetiket ose kontrollues i metabolizmit, por ndihmon ne shendetin dhe mireqenien e pergjithshme te organizmit. Nuk permban sheqer te shtuar, medeikamente apo hormone.

Kapsula Omega-3 te cilesise se larte

Shume persona marrin suplemente Omega-3 vecmas, keshtu qe tani DIabetone plus Omega-3 ofron nje paketim te dyfishte multivitamine me Omega-3. Kapsula Omega-3 permban mbi 60% omega-3 te cilesise se larte dhe qe eshte testuar dhe certifikuar me rigorozitet per cilesi dhe pasterti te garantuar.

-Pa ngjyrues artificial dhe konservant

 • Pa gluten
 • Pa kripe dhe maja
 • Pa laktoze dhe sheqer te  shtuar
 • Diabetone nuk eshte testuar ne kafshe

Udhezime mbi perdorimin

Nje tablete ne dite (blisteri lejla), plus nje kapsule omega-3 (blisteri jeshil) ne dite

 

Firma

Vitabiotics

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

56

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
L-Carnitine
50 mg
--
Vitamin A (2333 IU)
700 µg RE
88
Vitamin D (as D3 600 IU)
15 µg
300
Vitamin D (as D3 600 IU)
20 mg α-TE
167
Vitamin C
120 mg

150
Thiamin (Vitamin B1)30 mg2727
Riboflavin (Vitamin B2)5 mg357
Niacin (Vitamin B3)45 mg NE
281
Vitamin B6
10 mg
714
Folic Acid400 µg200
Vitamin B12
9 µg
360
Biotin
200 µg
400
Pantothenic Acid10 mg10 mg167
Magnesium100 mg27
Iron
8 mg
57
Zinc15 mg150
Copper1000 µg100
Manganese2 mg100
Selenium100 µg
182
Chromium160 µg 400
Iodine100 µg67
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
icrocrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Maltodextrin, Vitamin C (Ascorbic Acid, Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), L-Carnitine Tartrate, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (as Nicotinamide), Polyvinylpolypyrrolidone, Zinc Sulphate, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Purified Talc, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin E Natural Source (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin, [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Vitamin A (as Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch, Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Ethyl Cellulose, Riboflavin, Manganese Sulphate, Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Purified Talc, Maltodextrin, Butylated Hydroxyanisole & Ethylcellulose]), Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin, Sodium Selenate, Potassium Iodide.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Diabetone Plus”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART