- 15%

Vitabiotics – Diabetone Original

Original price was: 2,000 Lekë.Current price is: 1,700 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Zgjedhja e ushqimeve dhe zakonet e ushqyerjes mund të kenë një ndikim direkt në mirëqenien tuaj të përgjithshme. Ushqyerja me një dietë të balancuar, menaxhimi i peshës dhe ndjekja e një jete të shëndetshme mund të kenë efekt. Gjithashtu, marrja e një suplementi si Diabetone ndihmon  në marrjen e të gjithë mikronutrienteve kyç.

Një formulë eksperte e balancuar me kujdes

Diabetone është formuluar specifikisht me 21 lëndë ushqyese për të plotësuar nevojat e përditshme. Këtu përfshihet kromi që ndihmon në mbajtjen normale të niveleve të sheqerit në gjak, vitamina B6 që ndihmon në metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit, plus tiaminë (vitamina B1) që kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor. Kjo formulë e specializuar ofron zink që ndikon në metabolizmin e makronutrientëve.

Diabetone është suplement me vitamina dhe minerale për të gjithë ato që duan të plotesojnë dieten e tyre me vitaminat dhe mineralet kyçe. Nuk është një trajtim për diabetin por synon në mbajtjen e mirëqenies dhe shëndetit të përgjithshëm. Nuk përmban sheqer të shtuar, medikamente ose hormone.

 • Pa ngjyrues artifiacialë
 • Pa gluten
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Pa laktozë ose sheqer të shtuar
 • E përshtatshme për vegjetarianë
 • Diabetone nuk është testuar në kafshë
 • Nuk është i përshtashëm për fëmijë nën 12 vjeç

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë me vaktin kryesor. Pijeni me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Diabetone nuk duhet të merret me stomak bosh.

Firma

Vitabiotics

Linja

Diabetone

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

One-a-day micronutrient tablets


Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
L-Carnitine 50mg
Vitamin A (2333 IU) 700 µg RE 88
Vitamin D (as D3 600 IU) 15 µg 300
Vitamin E (natural source) 20 mg α-TE 167
Vitamin C 120 mg 150
Thiamin (Vitamin B1) 30 mg 2727
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 45 mg NE 281
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 200 µg 400
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 100 mg 27
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 100 µg 182
Chromium 160 µg 400
Iodine 100 µg 67

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Ingredients

Maltodextrin, Ethyl Cellulose, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethylcellulose), Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (as Nicotinamide), Vitamin E Natural Source (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Crospovidone, Tablet Coating (Hydroxypropyl Cellulose, Hydroxypropylmethyl Cellulose, Propylene Glycol, Ethylcellulose, Caprylic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin A (as Acetate [Carriers: Gum Acacia, Sucrose, Starch,Tricalcium Phosphate, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Anti-caking Agent: Silicon Dioxide, Purified Talc, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin D3 (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Talc, Maltodextrin, BHA & Ethylcellulose), Manganese Sulphate, Riboflavin, Copper Sulphate, Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide, L-Carnitine Tartrate, Biotin, Vitamin B12 (Cyanocobalamin, [Carriers: Dicalcium Phosphate]) Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Diabetone Original”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART