- 15%

Vitabiotics – Cardioace Original

Original price was: 1,410 Lekë.Current price is: 1,198.50 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

A e dini që zemra juaj është ndoshta organi që punon më shumë në trupin tuaj? Kështu që duhet ti jepni mbështetjen ushqyese që i duhet. Ajo rreh 2,5 miliard herë gjatë gjithë jetës prandaj dhe meriton të kujdeseni për të.

Cardioace është zhvilluar shkencërisht për të ndihmuar dietën tuaj. Ajo ju jep një kombinim unik të lëndëve ushqyese specifike, që ndihmojnë në suportin e shëndetit kardiovaskular përfshirë tiaminen (vitamina B1), që ndihmon në funksionimin normal të zemrës dhe ekstrakt hudhre për një qarkullim të mirë.

Metabolizëm normal – Homocisteine

Si tiamina (vitamina B1), që kontrbuon në funksionimin normal të zëmrës, vitamina B6, B12 dhe acidi folik janë të përshira në Cardioace për të ndihmuar mbajtjen normal të metabolizmit të homocisteinës. Analizat kanë trreguar që nivele të larta të homocisteinës janë një faktor i rëndësishëm në shëndetin e zemrës. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik gjithashtu kontrbuojnë në një mbajtje në normalitet të proçesit të formimit të qelizave të kuqe të gjakut.

Lëndë ushqyese për shëndetin e zemrës

Magneziumi kontribuon në funksionimin normal të muskujve dhe atë të sistemit nervor.

Përfshin hudhrën

Hudhra është një nga produktet më të vjetra dhe të përdorura, Cardioace ofron ekstrakt hudhre që ndihmon në një qarkullim normal.

Mbrojtje e qelizave

Vitamin E dhe C plus mineralet si zinku dhe seleniumi kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vaj lini

Formula e Cardioace përfshin vaj lini, burim tjetër të acideve yndyrore omega-3 dhe omega-6.

 • E përshtatshme për vegjetarianë
 • Pa ngjyrues artificalë
 • Pa gluten
 • Pa konservante
 • Pa kripë ose maja
 • Cardioace nuk është i testuar në kafshë

Përdorimi: Merrni një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor.

Firma

Vitabiotics

Linja

Cardioace

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
L-Carnitine Tartrate 20 mg
Co-Q10 3 mg
Natural Mixed Carotenoids 4 mg
Flaxseed Oil extract 100 mg
Garlic Extract 200 mg
Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin C 80 mg 100
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 1.4 mg 100
Niacin (Vitamin B3) 16 mg NE 100
Vitamin B6 8 mg 571
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 20 µg 800
Magnesium 60 mg 16
Iron 5 mg 36
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 2 mg 100
Selenium 100 µg 182
Chromium 100 µg 250
Iodine 150 µg 100

*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Përbërësit

Bulking Agents: Maltodextrin & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethylcellulose), Magnesium Oxide, Flax Seed Oil Powder (Carriers: Maltodextrin, Modified Starch, Antioxidants: Ascorbyl Palmitate, Mixed Natural Tocopherol), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropyl Cellulose, Caprylic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), L-Carnitine Tartrate, Zinc Sulphate, Natural Mixed Carotenoids (Betacarotene, Gamma-Carotene, Citroxanthin, Beta-Zeacarotene, Modified Starch, Corn Starch, Glucose Syrup, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol, Sodium Ascorbate), Garlic Powder, Niacin (as Nicotinamide), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Crosslinked Cellulose Gum, Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Manganese Sulphate, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Riboflavin, Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide. Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Vitabiotics – Cardioace Original”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART